Autor: Maciej Maliszewski

strateg technologiczny K2 Digital Transformation

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, w branży marketingu internetowego doświadczony po obu stronach barykady: klienta i agencji. Pasjonat nowych technologii, twórca botów i ewangelista automatyzacji. Zapatrzony w przyszłość rozpostartą między bajkami Lema a beletrystyką Asimova. Realizował projekty interaktywne dla wiodących marek: AXA Ubezpieczenia, Desperados (Grupa Żywiec), IKEA, Janssen (Johnson & Johnson), mBank, PKO BP, PLAY, Warta Ubezpieczenia. Prelegent Forum IAB, Digital University oraz K2 Academy, wyspecjalizowany w tematyce AI, Botów, Virtual & Augmented Reality. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

O tym, jak w kraju nad Wisłą materializuje się fantastyka – „Polskie chatboty 2018”, pierwszy w Polsce raport o kondycji rodzimych botów

Pojęcie „robota”, jako istoty wyręczającej człowieka w ciężkiej i monotonnej pracy, po raz pierwszy zostało użyte przez czeskiego pisarza Karela Čapka w roku 1920, w sztuce Rossumovi Univerzální Roboti. Po upływie niemal stu lat roboty przemysłowe faktycznie pracują w fabrykach, autonomiczne samochody kursują samodzielnie po drogach, a automatyczne odkurzacze sprzątają nasze mieszkania. Fantastyczna i niszowa niegdyś fikcja literacka materializuje się na naszych oczach. Właśnie pod dachem agencji interaktywnej K2 stworzyliśmy pierwszy w Polsce raport o kondycji rodzimych botów, który pokazuje, jak ta materializacja przebiega w naszym kraju.

Czytaj więcej