Korzyści z prowadzenia profilu marki na TikToku

TikTok

Platforma społecznościowa z największym potencjałem sprzedażowym? Z pewnością mowa tu o chińskiej aplikacji TikTok, która od 2016 r. rewolucjonizuje świat. Okrzyknięta najbardziej dochodowym medium społecznościowym według rankingu sklepu Google Play, a także niezmiennie od 2021 r. plasująca się w rankingach jako najpopularniejsza aplikacja na świecie. Zrzesza ponad miliard aktywnych użytkowników i jest dostępna w aż 150 krajach.

Została stworzona z dwóch podmiotów Musical.ly i Douyin, służących kolejno do publikacji zwięzłych filmów edukacyjnych i krótkich materiałów wideo o dowolnej tematyce. Aplikacja to nie tylko miejsce dla osób prywatnych, ale także dla przedsiębiorstw, o czym doskonale wiedzą organizacje, które stosują TikToka do codziennej komunikacji. Choć utarło się, że jest to miejsce przeznaczone wyłącznie na treści o zabarwieniu rozrywkowym, a także docierające jedynie do osób młodych, z każdym dniem kolejne koncerny przełamują ten schemat, zwiększając tu swoją przewagę nad konkurencją na rynku. Jednak nie tylko one walczą o odmienienie tej powszechnie panującej opinii. Sama platforma co rusz informuje w kwartalnych raportach o szerokim wachlarzu grup wiekowych, do których dociera z opublikowanymi przez użytkowników materiałami.
Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto poszerzyć obszar obecności Twojej firmy w mediach społecznościowych o aplikację chińskiego giganta ByteDance.

POLECAMY

Fenomen #TikTokMadeMeBuyIt, czyli ponad 7-miliardowy dowód na potencjał sprzedażowy aplikacji

Ponad 7 miliardów. Tyle razy został użyty hasztag, którego tłumaczenie dosłownie oznacza nabycie danego produktu przez TikToka. Wśród publikacji zawierających w swoim opisie #TikTokMadeMeBuyIt zna...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy