Autor: Adrianna Nowak

specjalista ds. marketingu internetowego w agencji Widoczni

Zajmuje się działaniami wizerunkowymi w mediach społecznościowych zarówno dla klientów, jak i na potrzeby wewnętrzne firmy. Odpowiada za nawiązywanie relacji i kontakt z dziennikarzami, portalami branżowymi i influencerami. Współautorka bloga widoczni.com. Specjalista od promocji i dystrybucji treści w sieci.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wykorzystać media społecznościowe, aby edukować klienta w niszowej branży?

Nie ma co ukrywać – edukowanie klientów nie jest jeszcze popularną strategią komunikacji wśród polskich marek. Tym bardziej tych z niszowych branż, które często nie posiadają nawet kanałów społecznościowych. A co, jeśli dzielenie się wiedzą na Facebooku czy LinkedInie okaże się zdecydowanie bardziej skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży niż nachalne prezentowanie oferty? Poznaj firmy, które robią to w sposób oryginalny i niewymuszony.

Czytaj więcej

Dlaczego reklamy w TV stają się passe? O sile video contentu w social mediach

Według raportu PwC w roku 2020 wydatki na reklamę w TV i internecie w Polsce mają się zrównać! Kiedy media społecznościowe stały się realną alternatywą reklamową dla TV? Trudno powiedzieć. Był (i cały czas jest) to proces rozłożony intensywnie w ciągu ostatnich lat. Wszelkie badania pokazują, że tendencja ta będzie się pogłębiać. Największy na to wpływ ma rozwój przeróżnych form wideo. Badanie przeprowadzone przez Cisco jest bezlitosne dla pozostałych form komunikacji: za rok wideo będzie stanowić aż 80% całego ruchu internetowego, a przeciętny konsument na świecie spędzi ok. 84 minuty dziennie na jego oglądaniu. To o 20 minut więcej niż w 2017 r. Reklamy wideo na Facebooku czy YouTube są już nie tylko kolejnym kanałem promocji dla reklamodawców, ale także poważnym zagrożeniem i, być może, gwoździem do trumny dla tradycyjnych spotów telewizyjnych.

Czytaj więcej