Autor: Karolina Janik

Z branżą PR związana od ponad 14 lat. Właściciel i osoba zarządzająca agencją Personal PR – obecnie największą agencją PR na Pomorzu, posiadającą agencje afiliacyjne w 24 krajach na 5 kontynentach. Prelegentka, autor publikacji z tematyki PR, szkoleniowiec. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowych mediów w komunikacji, budowaniu strategii komunikacji marketingowej, employer brandingiem i zarządzaniem kryzysowym. Pomysłodawca konferencji Social Media Convent oraz programu rozwoju kompetencji PR Exchange. Od ponad trzech lat pełni funkcję rzecznika prasowego Stadionu Energa Gdańsk. Działa 
w Sekcji PR i Marketingu Pracodawców Pomorza. Wcześniej przez cztery lata pełniła funkcję kierownika Działu Komunikacji Marketingowej w firmie badawczej Gemius S.A. Wykładała Content Marketing na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego na studiach podyplomowych. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sami sobie winni? O granicach wolności i hejcie w internecie

Zwykle to, co w człowieku złe, wychodzi na jaw dopiero w sytuacjach skrajnego zagrożenia, wycieńczenia, naruszenia bezpieczeństwa osobistego, zdrowia czy życia najbliższych. Po człowieku, jako istocie rozumnej, odczuwającej dziesiątki emocji, oczekuje się analizy sytuacji, refleksji, a dopiero potem działania – nawet w sytuacjach kryzysowych. Oczekuje się od nas jako homo sapiens, że w zachowaniu będziemy stosować podstawowe zasady współżycia społecznego, tj. „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Jeżeli jednak chodzi o świat online – mocno siebie przeceniamy.

Czytaj więcej

PR w social mediach – Jak budować wizerunek i dbać o reputację

Konia z rzędem temu, kto zna dokładną definicję dzisiejszego PR-u. Digitalizacja przekazu, powszechne wykorzystanie w komunikacji mediów społecznościowych zmieniły oblicze public relations z funkcji kiedyś bardzo komunikacyjnej i wizerunkowej, na wspierającą obecnie mocno i często wprost – sprzedaż i zaangażowanie konsumenta. Dzięki mediom społecznościowym PR zmienił się chyba najbardziej, bo też prowadzenie działań tym kanałem korzysta z wielu zasobów komunikacji, jakimi dysponują PR-owcy. Są to tworzenie strategii komunikacji, dobór odpowiednich do przekazu treści, przewidywanie przebiegu komunikacji czy w końcu zarządzanie sytuacjami kryzysowymi. Kto zatem chce robić dobry PR w mediach społecznościowych, powinien znać się na komunikacji – bardziej nawet emocjonalnej i międzyludzkiej, bo tej narzędziowej łatwiej się nauczyć.
 

Czytaj więcej