Autor: Marcin Pyć

Head of Network Management w grupie LTTM (LifeTube, Talent- Media, Gameset), która jest liderem rynku infl uencer marketingu w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobywał współpracując zarówno z markami, tworząc dla nich strategie rozwoju w przestrzeni YouTube, jak i z twórcami, rozwijając ich kanały pod kątem optymalizacji oraz samej treści. Wierzy w to, że oba światy: marek i twórców mogą przekazywać odbiorcom to, co najważniejsze w kontekście tworzenia: „wartość”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pasja i praca w jednym, czyli o możliwościach zarabiania na serwisie YouTube

Od 2005 r., kiedy to Steve Chen, Chad Hurley i Jawed Karim założyli YouTube, a ten ostatni wrzucił na platformę pierwszy, słynny już filmik „Me at the zoo”, platforma pokonała niezwykle długą drogę, a tworzenie contentu wideo do sieci uległo znaczącej profesjonalizacji. Obecnie publikowanie materiałów na kanale YouTube to dla rzeszy twórców nie tylko pasja, ale również praca, któ- ra łączy się oczywiście z zarobkiem uzyskiwanym z kilku źródeł.

Czytaj więcej

Optymalizacja treści w serwisie YouTube – co wpływa na wyświetlenia filmów?

YouTube jest obecnie królem contentu wideo w sieci. Jako platforma rozwija się prężnie z roku na rok coraz bardziej, zarówno pod kątem zasięgów (przekraczając próg 2 mld zalogowanych użytkowników w miesiącu*), jak i liczby twórców i nowych kanałów trafiających do zróżnicowanego targetu wiekowego – od najmłodszych (dzięki YouTube Kids) przez 20-, 30-, 40-latków, aż po osoby w wieku 65+.

Czytaj więcej