Autor: Monika Ćwiertnia

Project Manager of Influencer Marketing 

Koordynuje szereg długofalowych kampanii o charakterze sprzedażowym. Wie, który influencer ma największą moc sprzedażową i nie zawaha się zaangażować go do kampanii. Walczy o najlepsze KPI i dopina ustalenia na ostatni guzik.Obecnie pisze pracę magisterką o wpływie influencer marketingu na decyzje zakupowe i e-commerce.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Siła influencer marketingu na przykładzie zbiórki Mamy Ginekolog dla WOŚP

Nie sposób wymienić wszystkich social mediów, z których możemy obecnie korzystać, warto jednak przyjrzeć się platformom cieszącym się nie tylko źródłem dochodu, ale i dużą społecznością z wartościowym przekazem niosącym ze sobą cegiełkę pomocy potrzebującym. Mam na myśli przede wszystkim Instagram, który w ubiegłym roku świętował swoje 10-lecie. Początkowo funkcjonował jako medium przeznaczone dla materiałów wizualnych, natomiast dziś działa również jako platforma sprzedaży online. Rozwija się pod kątem biznesowym dla marketerów, tworząc coraz więcej nowych funkcji i możliwości technicznych.

Czytaj więcej

Influencer jako ambasador marki – jak wybrać odpowiednią osobę?

Influencer marketing skupia się wokół efemerycznych lub ciągłych działań influencerów w social mediach, stosownie do założeń i celów kampanii. Influencerzy korzystają ze swojego zasięgu oraz zaangażowania obserwatorów, aby rozprzestrzenić w sieci wizerunek marki lub za pomocą swojej charyzmy sprzedać promowany produkt. Działania z ambasadorem to natomiast bardziej zaawansowana forma influencer marketingu, która przynosi obustronne korzyści zarówno marce, jak i twórcy. 

Czytaj więcej