Autor: Norbert Korus

peformance marketing specialist Beeffective

Tworzy, optymalizuje i prowadzi efektywne kampanie dla klientów z branży nieruchomości i automotive w systemach Google Ads, Facebook Ads oraz LinkedIn Ads. Poszukuje niestandardowych rozwiązań i ciekawych koncepcji reklamowych. Po godzinach pasjonat piłki nożnej i podróży z plecakiem.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ zmian w systemie iOS 14 na reklamy i zagrożenia

Firma Apple w 2020 r. zapowiedziała wprowadzenie zmian w obrębie systemu iOS, których celem będzie zwiększenie prywatności użytkowników oraz ograniczenie śledzenia ich aktywności. Po zainstalowaniu aktualizacji systemu iOS, użytkownicy musieli wyrazić zgodę lub zablokować śledzenie swoich aktywności. Z jednej strony osoby dbające o swoją prywatność poczuły ulgę ze względu na zaproponowane rozwiązania, z drugiej strony reklamodawcy zaczęli drżeć o przyszłość digital marketingu, jaki do tej pory był znany. Jedno jest pewne – zmiany wprowadzone przez iOS 14 to dopiero początek zwrotu w kierunku większej kontroli nad własnymi danymi.

Czytaj więcej

Analityka internetowa to nie droga na skróty – ważne kwestie przed rozpoczęciem działań sprzedażowych

Analityka internetowa to temat z jednej strony fascynujący, a z drugiej – dla użytkowników mniej zaawansowanych technicznie – może być nieco przytłaczający. Chcąc prowadzić efektywne działania sprzedażowe, nie sposób jednak od niej uciec. Dzięki dobrze skonstruowanej analityce internetowej możesz pozyskać imponujące informacje o Twoich klientach – ich preferencjach, danych demograficznych oraz źródłach ich ruchu na naszej stronie. Poznaj siedem kroków, które pozwolą Ci mierzyć działania użytkowników na Twojej stronie.

Czytaj więcej