Autor: Rozalia Derewenda-Zasłona

Kierowniczka zespołu komunikacji odpowiedzialna za działania wizerunkowe ogólnopolskiej spółki medycznej. Od 10 lat związana z sektorem zdrowia i ubezpieczeń, gdzie, oprócz public relations, zdobyła doświadczenie m.in. w marketingu produktowym oraz projektach sponsoringowych i CSR. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku zarządzanie i Podyplomowych Studiów PR oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Posiada certyfikat DIMAQ Professional.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pracownik w social mediach – prawo i dobre praktyki

Skuteczne employee advocacy w mediach społecznościowych to marzenie niejednego menedżera marki. Jednak social media bywają mieczem obusiecznym i aktywność pracowników w sieci może obrócić się przeciwko pracodawcy. W większości przypadków wystarczy odpowiednia edukacja i wsparcie w odpowiednim ukierunkowaniu tego społecznościowego potencjału. Bywa, że do sytuacji kryzysowej doprowadzają świadome działania osób, które są już poza organizacją. Dlatego warto poznać przepisy prawne, które regulują ten obszar, a także dobre praktyki, które pomogą wykorzystać potencjał społecznościowy pracowników. Zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie procedury HR i compliance nie zawsze adresują to zagadnienie.

Czytaj więcej

Nie tym tonem! Zadbaj o tone of voice w social mediach

Co sprawia, że marka staje się love brandem w social mediach? Świetne kreacje, niebanalne copy, częste interakcje z użytkownikami. Owszem! Ale jest jeszcze „to coś”, dzięki czemu z marką po prostu dobrze się obcuje. Tym magicznym składnikiem jest ton komunikacji. Sprawdź, w jaki sposób go odkryć i skutecznie stosować w social mediach.

Czytaj więcej