Autor: Adrianna Sowińska

Social Media Specialist Beeffective. W Beeffective działa w #TeamSocial, w którym tworzy content m.in. dla marek Trefl i Bayer, każdego dnia rozwijając swoją kreatywność. Jej głównym zadaniem jest przygotowywanie treści na media społecznościowe, wymyślanie koncepcji kreatywnych i pisanie artykułów zgodnych z SEO. Przez ponad 6 lat zajmowała się pracą dla polskich kanałów na YouTubie, wymyślała scenariusze odcinków i współpracowała przy akcjach sponsorowanych np. dla firm Durex, Pyszne.pl czy Netflix.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie wyzwania czekają w promocji alkoholu, leków czy bukmacherki, czyli co zrobić, żeby nie dostać bana

Marketing może laikom wydawać się łatwy i przyjemny. Tak… na pierwszy rzut oka. Jednak gdy wejdziemy w temat intensywniej, okazuje się, że bardziej przypomina ekscytującą grę przygodową. Wybierając konkretne ścieżki, możemy trafić na wiele niespodzianek, ukrytych zapadni i kruczków prawnych, które mogą skutkować „utratą życia”, czyli np. zablokowaniem konta reklamowego czy poważnym kryzysem wizerunkowym. Z tego artykułu dowiesz się, w co najlepiej się uzbroić i jakie narzędzia za sobą zabrać, ruszając na trudną marketingową misję. Przyjrzyjmy się wspólnie kilku trudnym branżom.

Czytaj więcej

Kreatywna komunikacja w social mediach

Okomunikacji w mediach społecznościowych wiele można pisać. Obecnie jedno jest pewne, musimy ją umiejętnie prowadzić, jeśli chcemy, by przyniosła oczekiwane efekty. Samo publikowanie treści już nie wystarczy, a nasze działania powinny wynikać z wcześniej przemyślanej strategii komunikacji. To w niej powinny znaleźć się: odpowiedzi na pytania o cele naszej obecności w mediach społecznościowych, charakterystyka grupy docelowej, wybór kanałów czy odniesienie do konkurencji, a także wytyczne do kształtu samej komunikacji.

Czytaj więcej