Autor: Karolina Kumor

obecnie social media manager w agencji kreatywnej More Bananas

Współorganizatorka wydarzeń marketingowych Crash Mondays. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z wykształcenia polonistka. Z zawodu specjalistka od mediów społecznościowych. Już na studiach chłonęła wszystko, co związane z językoznawstwem i komunikacją społeczną, czym teraz dzieli się z innymi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kreatywna komunikacja w social mediach

Okomunikacji w mediach społecznościowych wiele można pisać. Obecnie jedno jest pewne, musimy ją umiejętnie prowadzić, jeśli chcemy, by przyniosła oczekiwane efekty. Samo publikowanie treści już nie wystarczy, a nasze działania powinny wynikać z wcześniej przemyślanej strategii komunikacji. To w niej powinny znaleźć się: odpowiedzi na pytania o cele naszej obecności w mediach społecznościowych, charakterystyka grupy docelowej, wybór kanałów czy odniesienie do konkurencji, a także wytyczne do kształtu samej komunikacji.

Czytaj więcej

Kampania z influencerami – o jakie elementy zadbać, by prawidłowo ją przeprowadzić?

Influencer marketing z roku na rok rośnie w siłę, a marki coraz chętniej przeznaczają na kampanie z influencerami większe budżety. Szacuje się, że w 2021 r.
ich wysokość wzrośnie do 40% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a łączna kwota wyniesie globalnie prawie 14 mld dolarów (według Influencer Marketing Benchmark Report 2021). Z czego wynika ten fenomen? Mówi się, że ta forma promocji to pewnego rodzaju recepta na adblocka. Reklamy otaczają nas zewsząd 
i czasem chcemy je ominąć ze względu na ich nadmierną nachalność. Gdy jednak decydujemy się obserwować danego twórcę internetowego, czy to na Instagramie, czy subskrybując na YouTubie lub czytając jego bloga, robimy to dobrowolnie. Widząc u influencera recenzję, lokowanie, ufamy mu. Często to influencer stanowi pierwszą formę kontaktu z produktem.

Czytaj więcej

Pięć dobrych praktyk w kreowaniu treści w social mediach

Social media dają ogromne pole manewru markom, które chcą budować pozytywne emocje wokół swojego produktu, a co za tym idzie – budować świadomość marki właśnie. Kreując treści w mediach społecznościowych, należy pamiętać, by wpisać się w ich charakter: angażować odbiorców, czyli potencjalnych klientów do „rozmowy” z marką, pytać o ich potrzeby, ale również dostarczać im rozrywki. Stronę marki śledzą przecież te same osoby, które dzielą się swoim życiem na swoich profilach społecznościowych.

Czytaj więcej