Autor: Kamila Kierzek-Mechło

Strateg, ekspert marketingu i komunikacji z ponad 15-letnim stażem w polskich i międzynarodowych organizacjach. Dyrektor Zarządzający agencji marketingowej BUZZcenter, która specjalizuje się budowaniu strategii marketingowych i planowaniu długofalowych działań. Doradza fi rmom, jak prowadzić skuteczne działania marketingowe w obszarach online i offl ine. Absolwentka Diploma in Professional Marketing (The Chartered Institute of Marketing) oraz licznych studiów i kursów z obszarów marketingu i komunikacji.
LinkedIn: in/kamilakierzek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ strategii marketingowej na biznes – wyniki ogólnopolskiego badania 2021

W marketingu regularnie pojawia się nowa moda oraz słowa, których zaczynają używać wszyscy wokół. Właśnie taką popularnością od niedawna cieszy się hasło „strategia marketingowa”. Niestety, jest ono bardzo nadużywane i wszystko wokół, od planu marketingowego po realizację kampanii, jest w ten sposób nazywane. Potwierdziło to badanie przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja 2021 r., dotyczące wpływu strategii marketingowej na biznes. Czym właściwie jest strategia marketingowa? Ile firm w Polsce ją posiada? Jak przekłada się na biznes i współpracę z innymi działami? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w raporcie „Wpływ strategii marketingowej na biznes”.

Czytaj więcej

Jakie działania digitalowe wspierają marketing B2B?

Nowoczesne firmy stawiają coraz częściej na marketing, którego nie da się utożsamiać jedynie z broszurami, imprezami i wydawaniem budżetu bez przynoszenia zwrotu. Współczesny marketing to zdecydowanie więcej. To nieocenione wsparcie w prowadzeniu biznesu, planowaniu strategicznym, pozyskiwaniu klientów czy budowaniu wizerunku. Marketing B2B jest coraz częściej doceniany, a osoby zajmujące się tą tematyką, inwestują w siebie, swoją wiedzę i rozwój. Niestety widać nadal wyraźną granicę pomiędzy działaniami online i offline, a narzędzia z sukcesem wykorzystywane w marketingu konsumenckim często nie są marketerom B2B dobrze znane. 

Czytaj więcej

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O KONCIE REKLAMOWYM NA LINKEDIN?

Jeśli promujesz swoją markę w social mediach, zapewne jesteś już także obecny na LinkedIn. Biznesowa platforma na przestrzeni ostatnich lat stała się dla wielu marek kolejnym z kluczowych miejsc sprzedaży 
i budowania wizerunku. Choć na temat działań organicznych na LinkedIn napisano już wiele, to wokół kampanii płatnych wciąż krąży wiele mitów. Czy płatne działania na LinkedIn są faktycznie kosztowne, a ich efekty niekoniecznie będą gwarantem sukcesu? 

Czytaj więcej