Smartfon, akcja! Kręcenie filmów w Instagram reels może pomóc rozkręcić Twój biznes

Otwarty dostęp Instagram

Instagram Reels wystartował 5 sierpnia 2020 r. w ponad 50 krajach na świecie. Chociaż w tej puli zabrakło Polski, aktualizacja dająca dostęp do nowej funkcji lada dzień może się pojawić także w Twoim smartfonie. Nie ma co czekać na premierę z założonymi rękami! Sukces każdego filmu, także tego tworzonego do mediów społecznościowych, poprzedza dobry pomysł i przemyślany scenariusz. Dlatego potraktuj ten artykuł jako przewodnik po nowej formie audiowizualnego contentu, który wykorzystasz (z korzyściami!) w swoim biznesie. 

Drugi TikTok czy nowa jakość?

Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia, że firma Marka Zuckerberga pracuje nad nową opcją tworzenia krótkich i kreatywnych filmów w obrębie Instagrama, nietrudno było odgadnąć źródło tego komercyjnego objawienia. Sukcesy chińskiej aplikacji (ostatni rekord to 2 biliony pobrań w październiku 2020 r.) musiały w końcu przykuć uwagę społecznościowego giganta. Nie był to zresztą jego pierwszy raz – gdy Facebookowi coś się spodoba, to albo to kopiuje (przypadek Stories zainspirowanych Snapchatem), albo kupuje (Instagram lub WhatsApp).

POLECAMY

Czy zatem Reels to próba wykorzystania cudzego obiecującego pomysłu i wdrożenia do własnej aplikacji? Podobieństw do TikToka jest rzeczywiście wiele, choć to nie one będą tematem niniejszego artykułu. Z perspektywy twórcy treści na Instagramie (i/lub na TikToku) dziś ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: czy Instagram Reels ma do zaoferowania coś więcej niż konkurencja?

Instagram Reels jako część większej całości 

Przypomnę: w przeciwieństwie do TikToka, IG Reels nie jest samodzielną aplikacją, a dodatkową funkcją w obrębie Instagrama. To sprawia, że na ewentualne zalety nowego formatu wideo trzeba spojrzeć z perspektywy aktualnych możliwości tego serwisu społecznościowego. W końcu portal, który pierwotnie miał służyć do dzielenia się prywatnymi zdjęciami i filmami, stopniowo jest przekształcany w przestrzeń coraz bardziej przyjazną firmom. Co zatem wyróżnia IG Reels?

Po pierwsze, IG Reels to nie jedyny format wideo dostępny na Instagramie

Zarówno...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy