Autor: Angelika Zaręba

Marketing Specialist
Absolwentka kierunku dziennikarstwo i nowe media na Collegium Civitas. W LTTM pracuje na stanowisku Marketing Specialist i odpowiada za współtworzenie i realizację strategii komunikacji B2B oraz B2C, a także wsparcie działu PR. Wcześniej pracowała w agencji marketingowej i odpowiadała za realizację kampanii online.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kampanie reklamowe na TikToku – jak robić to dobrze?

Według badania Mediapanel, we wrześniu 2022 r. każdy użytkownik TikToka spędził na nim średnio 17 godzin, 19 minut i 20 sekund. To najwyższy wynik wśród czołowych platform społecznościowych. Trend rosnącej popularności TikToka prawdopodobnie wynika z faktu, że co kilka lat najmłodsza grupa wiekowa potrzebuje odciąć się od starszych użytkowników i szuka nowego miejsca dla siebie. Taka sytuacja miała już miejsce. Początkowo popularne fora internetowe zastąpił Facebook. Później jego miejsce zajął Instagram, a teraz sukcesywnie zainteresowanie młodych odbiorców zdobywa TikTok. Oczywiście nie jest to jedyna platforma, z której korzystają, ale jest ona miejscem, z którym najmocniej się identyfikują i spędzają na niej najwięcej czasu.

Czytaj więcej

Kampanie multiplatformowe – jak stworzyć udany miks?

Podejmując współpracę z influencerem, jednym z pierwszych aspektów określanych w strategii jest platforma, na której ma być przeprowadzona promocja. Wybór jest szeroki, bo do wyboru mamy m.in. najpopularniejszy serwis – według wyników badania Mediapanelu – Facebook, z którego korzysta 76% polskich internautów, a także prężnie rozwijającą się aplikację TikTok– która w grudniu przekroczyła 10 mln polskich użytkowników, czy platformę YouTube, na której spędzamy średnio 40 minut dziennie – według danych Google. Nie możemy też zapomnieć o Instagramie, który ciągle rozszerza swoje funkcjonalności, oraz o Twitterze czy Twitchu. Ciężko jest więc wybrać jedną najlepszą platformę.

Czytaj więcej

Lokowanie produktu to nie wszystko – czyli najciekawsze formy współpracy z influencerem

Influencer marketing stale cieszy się rosnącą popularnością. Z prognoz Nielsena wynika, że globalna wartość tego rynku w 2022 r. wyniesie aż 15 mld dolarów. Coraz większe kwoty przeznaczane na współpracę, a także rosnąca liczba marek decydujących się na wpisanie go do swoich strategii marketingowych sprawia, że wachlarz form współpracy z influencerami ciągle rośnie.

Czytaj więcej

Świąteczna gorączka – jak przebić się przez clutter

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas wzmożonych zakupów, ale również ogromnej konkurencji. Każda marka chce maksymalnie wykorzystać ten wyjątkowy czas w roku, kiedy klienci szukają wymarzonych prezentów dla swoich bliskich i pozwalają sobie wydać więcej niż zazwyczaj. Jeżeli chcesz wyeksploatować wszelkie możliwości świątecznej gorączki zakupów i cieszyć się zadowalającymi wynikami sprzedaży – musisz wyróżnić się wśród swojej konkurencji.

Czytaj więcej