Lokowanie produktu to nie wszystko – czyli najciekawsze formy współpracy z influencerem

Influencer marketing

Influencer marketing stale cieszy się rosnącą popularnością. Z prognoz Nielsena wynika, że globalna wartość tego rynku w 2022 r. wyniesie aż 15 mld dolarów. Coraz większe kwoty przeznaczane na współpracę, a także rosnąca liczba marek decydujących się na wpisanie go do swoich strategii marketingowych sprawia, że wachlarz form współpracy z influencerami ciągle rośnie.

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości influencer marketingu i zmaksymalizować swoje zyski, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju współpracy z influencerem, który spełni założone przez nas cele.

POLECAMY

Lokowanie produktu 

Najłatwiejszą i najpopularniejszą wśród marek formą współpracy jest lokowanie produktu na profilu influencera. Nie wymaga ono tworzenia skomplikowanych strategii marketingowych ani ogromnych nakładów finansowych, dlatego dużo firm decyduje się wykorzystać influencer marketing właśnie w ten sposób. Lokowanie może przybierać różne formy – od testów po umieszczanie produktu jako elementu wystroju w kadrze. Taka współpraca sprawia, że produkt w oczach konsumentów jest bardziej wiarygodny i naturalnie kojarzy się z danym influencerem. Lokowanie wykorzystała np. marka Biotebal, która – wprowadzając na rynek nowy produkt kosmetyczny – postanowiła zareklamować go u beauty ekspertek, takich jak: Zmalowana, Panna Joanna czy Alex Mandostyle. 
 

Rys. 1. Najpopularniejsze formy współpracy z influencerem. Źródło: LTTM


Wybranie twórczyń, które na co dzień zajmują się tematyką pielęgnacji i makijażu, sprawiło, że lokowanie wyglądało bardzo naturalnie, a odbiorcy chętnie korzystali z poleceń i sięgali po nowy produkt. Mimo swoich wielu zalet lokowanie produktu ma r...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy