Autor: Dariusz Jaszcz

Właściciel agencji marketingowej Lizard oraz koordynator Dialog Możliwości oraz Centrum Rozrywki The Mystery Room. Event menedżer, człowiek, który integruje, wzmacnia zespoły i wyzwala w nich energię do działania. Wspiera fi rmy w działaniach promocyjnych i marketingowych, sprawiając, że fani stają się ambasadorami marek. Główny nacisk kładzie na działania kreatywne. Jego główne zainteresowania leżą w obszarze conent marketingu, storytellingu, grywalizacji oraz marketingu doświadczeń. Organizuje rozwojowe gry i szkolenia z naciskiem na konkretny feedback dla ich uczestników. Współtwórca konferencji SaleTalks, która odbędzie się 19 maja, a której nasz magazyn jest patronem.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Design thinking w social mediach

W mediach społecznościowych chodzi o budowanie społeczności oraz wzbudzanie w niej pozytywnego zaangażowania, czyli wspólnego dialogu możliwości. Aby dotrzeć do sensu zrozumienia potencjału design thinking trzeba wypunktować trzy kluczowe elementy, które tworzą jeden wspólny i najbardziej efektywny punkt centralny.

Czytaj więcej

Rozdania i konkursy w mediach społecznościowych jako element budujący zaangażowanie

Wpoprzednim wydaniu miałem przyjemność pisać o grywalizacji. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ jednym z elementów, mocno wpływają- cych na zaangażowanie odbiorców w treści, które publikujemy w mediach społecznościowych, są różnego typu konkursy. Mają one również duże znaczenie w kontekście pozyskiwania nowych polubień, promocji firmy i wzmocnienia jej wizerunku, o ile będą przeprowadzone skutecznie oraz z zachowaniem obowiązujących zasad.

Czytaj więcej

Grywalizacja – klucz do zaangażowania odbiorców

Grywalizację można wykorzystać praktycznie w każdym obszarze od sprzedaży i marketingu po działania Human Resources. Mamy cały wachlarz różnych metod i sposobów, by je prowadzić: gry terenowe, miejskie, szkoleniowe, rekrutacyjne, warsztaty i animacje oraz zabiegi o wiele prostsze, takie jak gry biurowe – rankingi, wyzwania itp. To także wszelkie programy lojalnościowe, w które angażuje się użytkownika oraz wciąga się go w historię marki. Do wszystkich tych działań z powodzeniem możemy wykorzystywać grywalizację w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

W służbie budowania marki

W służbie budowania mocnej marki pracodawcy z pomocą przychodzą media społecznościowe. To dzięki nim możemy przekazać zewnętrznemu otoczeniu merytoryczne i przemyślane treści, które jak mocny magnes zaczną przyciągać uwagę oraz budować wiarygodność i autentyczność marki.

Czytaj więcej