Autor: Izabela Seliga

Senior social media specialistka w GoldenSubmarine. Od kilku lat zajmuje się obsługą klientów, m.in. z branży beauty, FMCG i medycznej. Oprócz social mediów, interesuje się neuromarketingiem, CSR-em i komunikacją opartą na wartościach DEI.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Generacja Alfa – kim są następcy Zetek?

Pokolenie Alfa z każdym dniem staje się coraz liczniejsze. Szacuje się, że do 2025 r. na świecie konsumentów z tej generacji będzie już 2,2 mld1. Oczywiście najwięcej Alf pochodzi z Indii, Chin i Indonezji, które są w czołówce pod względem liczby urodzeń. W Polsce to pokolenie niżu demograficznego, co nie zmienia faktu, że już teraz warto śledzić, co kształtuje konsumentów jutra. Kim są teraz przedstawiciele generacji Alfa?

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja – nadzieja czy zagrożenie dla social media managerów?

Mimo że sztuczna inteligencja rozwija się od kilku dziesięcioleci, to na rok 2022 przypadł renesans zainteresowania możliwościami AI. To wszystko za sprawą takich narzędzi jak DALL.E 2 i Midjourney, czy w końcu ChatGPT. Ten ostatni zaledwie po 5 dniach od udostępnienia zyskał milion użytkowników, a według „The New York Times” Google z powodu ogromnej popularności bota ogłosiło „kod czerwony”1. Ale czy my jako Social Media Managerowie powinniśmy obawiać się, że sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? A może przeciwnie – pozwoli nam ją usprawnić?

Czytaj więcej

Niestandardowe metody targetowania

Szukasz nowych metod dotarcia do nowych odbiorców, a może chcesz zwiększyć bazę stałych klientów? Odpowiedzią na Twoje problemy może być automatyzacja działań reklamowych w social mediach. Dzięki platformom programmatic możesz targetować na niestandardowe segmenty grup odbiorców, wyświetlając im spersonalizowane kreacje. Z ich pomocą dopasujesz emisję do kontekstu czy zaplanowanego scenariusza. W tekście wyjaśniam, jak zacząć swoją przygodę z marketing automation i dlaczego dziś to już absolutny must have.

Czytaj więcej

Jak mówić, by nie wykluczać? Komunikacja inkluzywna

Scrollując swój feed, zapewne coraz częściej trafiasz na content marek, w którym pojawiają się osoby o różnych kolorach skóry, sylwetce, orientacji czy sprawności. Nic dziwnego. Inclusion & diversity to obecnie jedne z najważniejszych trendów w marketingu. Według Mapy Trendów stworzonej przez Infuture Institute, inkluzywność i różnorodność znajdują się w Reactive Zone, co oznacza, że staną się powszechne w ciągu maksymalnie 5 lat[1].

Czytaj więcej