Autor: Kaja Chmielewska

Social Media Specialist w Beeffective

Do zespołu agencji Beeffective dołączyła blisko rok temu i od tamtej pory jako Social Media Specialist opiekuje się markami 
w mediach społecznościowych. Zajmuje się kompleksowymi działaniami komunikacyjnymi, efektywnym budowaniem atrakcyjnego wizerunku oraz dbaniem o cele biznesowe brandów. Pod swoimi skrzydłami ma firmy z różnych branży: od medycznej, przez FMCG, aż po usługi biznesowe i B2B. Jest autorką wielu eksperckich treści i artykułów, które pisze zarówno na potrzeby klientów, jak i agencji Beeffective. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

BeReal vs. TikTok. O autentyczności w social mediach

Według niektórych BeReal ma sporą szansę zdetronizować Instagrama i TikToka, a dla innych jest to po prostu kolejna fanaberia pokolenia Z. To, co nie ulega wątpliwości, to z pewnością fakt, że o nowej aplikacji społecznościowej BeReal mówi się coraz więcej.

Czytaj więcej

Siła profili osobistych w budowaniu wizerunku firmy na LinkedIn

Wcześniej kojarzone głównie jako wirtualne CV, dziś konto na LinkedIn to tak naprawdę nieodłączny element nawiązywania biznesowych relacji 
i sprzedaży B2B w przestrzeni mediów społecznościowych. Poza możliwością prezentacji dorobku zawodowego, platforma jest ważnym elementem procesu kreowania wizerunku w sieci, dając szansę na zdobycie uznania i prestiżu jako ekspert w danej branży czy możliwość odkrycia nowych ścieżek kariery i wyzwań
zawodowych. 

Czytaj więcej

Personalizacja instagramowej strategii marketingowej. Jak wykorzystać własne naklejki, gify, fonty, filtry i przewodniki?

W 2020 r. Instagram świętował swoje 10. urodziny i trzeba przyznać, że jak na tak niedługi staż może pochwalić się imponującymi statystykami. Ponad bilion (!) osób na świecie co miesiąc przegląda zdjęcia i filmy innych użytkowników i marek, średnio spędzając na platformie 30 minut dziennie. Co więcej, połowa z nich deklaruje, że odwiedziła witrynę firmy bądź sklepu, aby dokończyć zakup produktu lub usługi, na które wpadła przypadkiem, scrollując posty na platformie (wg blog.hootsuite.com/instagram-statistics). Polacy również polubili Instagram. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba użytkowników, która niebawem wyniesie 10 milionów. Coraz więcej jest też firm, które decydują się na promocję swoich produktów za pośrednictwem tego kanału. Skąd taka popularność Instagrama?

Czytaj więcej

Jak wykorzystać potencjał Instagrama w skutecznej sprzedaży i z jakich narzędzi oraz wskaźników analitycznych warto skorzystać?

Media społecznościowe cały czas się zmieniają, inspirując się coraz bardziej platformami e-commerce. Chyba najbardziej widać tę przemianę w przypadku Instagrama. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy, jak z aplikacji będącej swoistym moodboardem pełnym pięknych i inspirujących zdjęć przeistacza się w skuteczne narzędzie sprzedażowe. Bazując na liczbach, które definiują użytkowników tego medium, trudno odmówić mu popularności. Na podstawie statystyk wyłania się też zupełnie inny obraz – Instagram wpływa na wybory i preferencje zakupowe, a co za tym idzie, śmiało można powiedzieć, że ma całkiem spory potencjał sprzedażowy.

Czytaj więcej