BeReal vs. TikTok. O autentyczności w social mediach

TikTok vs. BeReal

Według niektórych BeReal ma sporą szansę zdetronizować Instagrama i TikToka, a dla innych jest to po prostu kolejna fanaberia pokolenia Z. To, co nie ulega wątpliwości, to z pewnością fakt, że o nowej aplikacji społecznościowej BeReal mówi się coraz więcej.

BeReal to platforma społecznościowa, która powstała we Francji w 2020 r. Została opracowana przez Alexisa Barreyata (byłego pracownika amerykańskiej firmy technologicznej GoPro) i Kevina Perreau. Ideą było stworzenie aplikacji, która będzie autentyczna, a nie, jak pozostałe, nastawiona na pokazywanie udawanego wyidealizowanego świata. 
,,BeReal to najprostsza aplikacja do udostępniania zdjęć, która pozwala raz dziennie dzielić się swoim prawdziwym życiem na zdjęciu z przyjaciółmi. Każdego dnia o innej porze każdy robi zdjęcie w ciągu 2 minut. Przechwytuj i publikuj na czas, aby odkryć, co porabiają Twoi znajomi’’. 
Tak brzmi opis aplikacji w sklepie Google Play i taki jest jej główny cel – promowanie autentyczności, spontaniczności i pokazywanie życia, takim jest, i stały kontakt ze znajomymi (bez filtrów i udawania). Tyle jeśli chodzi o definicję. Czym tak naprawdę wyróżnia się BeReal na tle innych aplikacji? Sprawdźmy. 

POLECAMY

Od czego zacząć?

Aby zacząć przygodę z BeReal, należy pobrać aplikację i założyć konto. Po przejściu standardowych kroków (takich jak uzupełnienie biogramu, dodanie zdjęcia profilowego oraz wybór nazwy własnej), przechodzimy do ustawień lokalizacji. 
Jeśli zezwolisz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy