Autor: Klaudia Chmielewska

Head of Social Media w Beeffective

Koordynuje pracę sześcioosobowego zespołu specjalistów. Jej głównym zadaniem jest dbanie o organizację pracy działu oraz podnoszenie kompetencji pracowników z zakresu mediów społecznościowych. Odpowiedzialna za przygotowanie kilkudziesięciu strategii obecności marek w social mediach, m.in. home&you, PatriziaAryton, illy Polska, Nowa Stacja, AVIKO HoReCa, LightBox czy Lactima. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania marki osobistej na LinkedIn i efektywnych działań w obszarze company page.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

BeReal vs. TikTok. O autentyczności w social mediach

Według niektórych BeReal ma sporą szansę zdetronizować Instagrama i TikToka, a dla innych jest to po prostu kolejna fanaberia pokolenia Z. To, co nie ulega wątpliwości, to z pewnością fakt, że o nowej aplikacji społecznościowej BeReal mówi się coraz więcej.

Czytaj więcej

Siła profili osobistych w budowaniu wizerunku firmy na LinkedIn

Wcześniej kojarzone głównie jako wirtualne CV, dziś konto na LinkedIn to tak naprawdę nieodłączny element nawiązywania biznesowych relacji 
i sprzedaży B2B w przestrzeni mediów społecznościowych. Poza możliwością prezentacji dorobku zawodowego, platforma jest ważnym elementem procesu kreowania wizerunku w sieci, dając szansę na zdobycie uznania i prestiżu jako ekspert w danej branży czy możliwość odkrycia nowych ścieżek kariery i wyzwań
zawodowych. 

Czytaj więcej

Jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych w komunikacji skierowanej do biznesu?

To be, or not to be, that is the question… Chociaż rozterki jednego z tytułowych bohaterów sztuki Williama Shakespeare’a miały przede wszystkim charakter duchowy, to jednak podobne hamletowskie dylematy spędzają sen z powiek współczesnym menedżerom zastanawiającym się, czy media społecznościowe są tym obszarem, w którym powinni być obecni, chcąc pozyskiwać klientów z segmentu B2B (z ang. business-to-business).

Czytaj więcej

Personalizacja instagramowej strategii marketingowej. Jak wykorzystać własne naklejki, gify, fonty, filtry i przewodniki?

W 2020 r. Instagram świętował swoje 10. urodziny i trzeba przyznać, że jak na tak niedługi staż może pochwalić się imponującymi statystykami. Ponad bilion (!) osób na świecie co miesiąc przegląda zdjęcia i filmy innych użytkowników i marek, średnio spędzając na platformie 30 minut dziennie. Co więcej, połowa z nich deklaruje, że odwiedziła witrynę firmy bądź sklepu, aby dokończyć zakup produktu lub usługi, na które wpadła przypadkiem, scrollując posty na platformie (wg blog.hootsuite.com/instagram-statistics). Polacy również polubili Instagram. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba użytkowników, która niebawem wyniesie 10 milionów. Coraz więcej jest też firm, które decydują się na promocję swoich produktów za pośrednictwem tego kanału. Skąd taka popularność Instagrama?

Czytaj więcej

Jak wykorzystać potencjał Instagrama w skutecznej sprzedaży i z jakich narzędzi oraz wskaźników analitycznych warto skorzystać?

Media społecznościowe cały czas się zmieniają, inspirując się coraz bardziej platformami e-commerce. Chyba najbardziej widać tę przemianę w przypadku Instagrama. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy, jak z aplikacji będącej swoistym moodboardem pełnym pięknych i inspirujących zdjęć przeistacza się w skuteczne narzędzie sprzedażowe. Bazując na liczbach, które definiują użytkowników tego medium, trudno odmówić mu popularności. Na podstawie statystyk wyłania się też zupełnie inny obraz – Instagram wpływa na wybory i preferencje zakupowe, a co za tym idzie, śmiało można powiedzieć, że ma całkiem spory potencjał sprzedażowy.

Czytaj więcej

JAK BUDOWAĆ LEJEK SPRZEDAŻOWY ZA POMOCĄ MARKI OSOBISTEJ NA LINKEDIN?

Ponad 660 milionów użytkowników LinkedIn na świecie nie może się mylić. Aktualnie jest to najlepsza platforma do budowania profesjonalnej marki osobistej, zarządzania biznesową siecią kontaktów oraz wspierania działań sprzedażowych. Dzięki regularnej aktywności i poszerzaniu sieci kontaktów możemy łatwiej niż kiedykolwiek nawiązać wartościowe (online i nie tylko!) relacje biznesowe, które przełożą się na wzrost sprzedaży produktów oraz usług.

Czytaj więcej