Autor: Piotr Kaleta

Jego główne aktywności zawodowe opierają się o start-upy, marketing, zarządzanie oraz strategię biznesu. Ma doświadczenie w prowadzeniu social media marketingu, content marketingu oraz copywritingu. Aktualnie skupia się na rozwoju dwóch start-upów: Healthly (funkcjonalna i innowacyjna platforma telemedyczna) oraz LunchMe (aplikacja łącząca restauratorów z potencjalnymi klientami). Jest zaangażowany w jedną z krakowskich agencji marketingowych, pracując głównie w Facebook Ads oraz content marketingu. Udziela się aktywnie w funduszu venture capital Freshman Capital inwestującym w start-upy w fazie seed/pre- -seed. Specjalizuje się w tworzeniu strategii komunikacji dla marek w mediach społecznościowych, które następnie wdraża i poddaje weryfi kacji. W swoich działaniach wykazuje strategiczne myślenie, determinację, skuteczność wyznaczania celów i planowania.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Planowanie strategii marketingowej – czy to ma sens?

Jasną i konkretną strategię marketingową umiejscowioną w czasie powinna posiadać każda firma, która nastawia się na ciągły wzrost oraz dalszy rozwój. Należy w niej podsumować mocne i słabe strony przedsiębiorstwa, zdefiniować komunikację z odbiorcą, określić cele działalności marketingowo-sprzedażowej, a także scharakteryzować grupę docelową oraz personę klienta idealnego. Złota zasada marketingu mówi, że dobra strategia marketingowa to połowa przyszłego sukcesu. Musi być zrobiona logicznie oraz posiadać wszystkie informacje pozwalające na pozytywne oddziaływanie, nawet przy niekorzystnych wynikach.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać metodę 9C w content marketingu?

W obecnym świecie powszechnej cyfryzacji ciężko pozytywnie rozwijać działania marketingowe bez budowania wizerunku w kanałach komunikacji social media. Nawet branża B2B coraz bardziej zmierza w tę stronę, tworząc z profili społecznościowych niejakie dowody wiarygodności danej marki. Świadomość brandu oraz zbudowana relacja to kluczowe czynniki generujące u potencjalnego klienta decyzję zakupową. Warto o nie zadbać przez content marketing. Kluczem do skutecznego przekazu komunikacyjnego może zostać metoda 9C. Dowiedz się, czym jest oraz w jaki sposób ją efektywnie wykorzystać w marketingu treści!

Czytaj więcej

Jak wykorzystać storytelling w social media marketingu?

Nic nie pozostaje w pamięci tak długo, jak dobrze opowiedziana historia. Nie dość, że potrafi zainteresować odbiorców swoją fabułą, to dodatkowo zawiera często wartościowy przekaz. Jak w działaniach marketingowych wykorzystać fakt, że jesteśmy znacznie bardziej atrakcyjni dla konsumenta treści, gdy nasza opowieść generuje emocje, ma personalny wpływ, a także pomaga dokonywać wyborów? Perfekcyjnym rozwiązaniem będzie storytelling! Dowiedz się, czym jest, a także jak skutecznie wykorzystać go w działaniach marketingowych.

Czytaj więcej