Czad-GPD czy bez-Robocie – jak boty zmienią pracę marketera?

Content marketing

Słyszałeś o ChacieGPT? Jasne, że tak, mówią Ci o nim znajomi, koledzy z pracy, nagłówki artykułów i wideoporadniki. Te ostatnie altruistycznie podpowiadają, jak za jego pomocą zarabiać 1000 dol. w ciągu dnia. Ale spokojnie, zanim rzucisz obecną pracę, by oddać się łatwemu zarobkowi, najpierw zobacz, czym jest i jak może Ci pomóc ChatGPT w Twojej obecnej pracy.

Bez wątpienia rozwój internetu dokonał się przy dużym udziale czatów i forów. Następnie media społecznościowe stały się nową przestrzenią do rozmowy lub przynajmniej wyrażania opinii. Dziś większość dużych szanujących się platform social media ma wbudowaną opcję wewnętrznego czatu, ewentualnie – jak YouTube – pozwala w trakcie transmisji live porozumiewać się odbiorcom. Do tego osobną kategorię aplikacji stanowią typowe komunikatory, jak WhatsApp czy Telegram. Jednak rozwiązanie, na którym się dziś skupię, znacząco różni się od pozostałych. Czym? Rozmówcą, który jest po drugiej stronie. A właściwie jego brakiem.

POLECAMY

Rekordowe wyniki

ChatGPT to usługa, dzięki której możesz w formie czatu porozmawiać ze sztuczną inteligencją. W styczniu 2023 r. aplikacja miała 13 mln unikalnych użytkowników, a pierwszy million uzyskała już po 5 dniach od premiery. Dla porównania Instagramowi osiągnięcie tego wyniku zajęło ponad 2 miesiące. Skąd taka popularność ChatuGPT? Powodów jest kilka. Pierwszy, to właśnie aspekt wspomnianej sztucznej inteligencji, która jest coraz bardziej popularnym trendem. Drugi powód, to poziom rozmowy, jaką oferuje czat. Do tej pory podobne rozwiązania odbiegały od jakości, jakiej oczekiwałby przeciętny „zjadacz” internetu. Po trzecie, ChatGPT sprawia, że użytkownicy mają wrażenie, że można z nim rozmawiać praktycznie na każdy temat, otrzymując szybkie odpowiedzi na zadane kwestie. 

Made by OpenAI

Wiemy już, dlaczego warto się zainteresować tym rozwiązaniem, wyjaśnijmy więc, skąd się ono wzięło. Jak zwykle w takich przypadkach sukces ma wielu ojców. ChatGPT to dzieło firmy OpenAI, tej samej, która stworzyła aplikację DALL-E, umożliwiającą tworzenie grafik na bazie samych opisów. W finansowaniu przedsięwzięcia pomaga Microsoft, a jeśli chodzi o skład personalny, to nie mogło tam zabraknąć Elona Muska. Natomiast miłym polskim akcentem jest osoba Wojciecha Zaręby, pełniącego w tym projekcie funkcję Co-Foundera. 

Rys. 1. Twitterowy profil Wojciecha Zaręby, Co-Foundera w OpenAI
Źr...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy