Dział: Content marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Narzędzia AI – niezbędnik social media managera

Świat technologii otwiera przed nami nowe możliwości, a sztuczna inteligencja (AI) z każdym dniem zdobywa kolejne tajemne zakamarki naszego życia. Czy jednak AI może rzeczywiście zastąpić social media managera? Jakie magiczne narzędzia mogą wspomóc Cię w codziennej pracy?

Czytaj więcej

Czad-GPD czy bez-Robocie – jak boty zmienią pracę marketera?

Słyszałeś o ChacieGPT? Jasne, że tak, mówią Ci o nim znajomi, koledzy z pracy, nagłówki artykułów i wideoporadniki. Te ostatnie altruistycznie podpowiadają, jak za jego pomocą zarabiać 1000 dol. w ciągu dnia. Ale spokojnie, zanim rzucisz obecną pracę, by oddać się łatwemu zarobkowi, najpierw zobacz, czym jest i jak może Ci pomóc ChatGPT w Twojej obecnej pracy.

Czytaj więcej

Obraz wart więcej niż tysiąc słów – o mocy wideo w content marketingu

Czy skuteczna komunikacja może się dziś odbywać bez udziału wideo? To format, który powoli staje się nieodłącznym elementem naszej aktywności w sieci – każdego dnia w Polsce z YouTube’a korzysta blisko 25 mln osób. W jaki sposób moc wideo można wykorzystać w strategii marki? Czy warto zdecydować się na takie działania?

Czytaj więcej

Fotografia mobilna do firmowych social mediów – Hot or Not

Zacznijmy od początku. Zastanawialiście się kiedyś, czym jest fotografia mo- bilna i kiedy się narodziła?

Czytaj więcej

Chcesz stworzyć skuteczny podcast? Sprawdź, jak to robią najlepsi!

Kiedy firma decyduje się na stworzenie strategii content marketingowej, zazwyczaj ma w planach rozbudowę lub napisanie nowych treści na stronę, bloga lub prowadzenie profili w social mediach. W dobie dynamicznego rozwoju marketingu sieciowego trudno jednak wyróżnić się spośród konkurencji nawet za sprawą tekstów. Jakie możliwości masz jeszcze do dyspozycji? Sprawdź podcasty!

Czytaj więcej

Ludzie treści tworzą, tylko kto je czyta?

Jeden z ciekawszych raportów Nielsena (The Nielsen Total Audience Report Hub, 13.08.2020) udowodnił coś, o czym w środowiskach nauki o mediach i komunikacji mówi się właściwie od dawna. W czasach niepokojów oraz kryzysów ludzie są przesyceni informacjami i szukają mediów, które im te informacje w jakiś sposób wyselekcjonują.

Czytaj więcej

Jak być samowystarczalnym social media managerem w kontekście tworzenia contentu?

Jeśli jesteś social media managerem odpowiedzialnym także za tworzenie treści, to zapewne często zastanawiasz się, jak podnieść atrakcyjność contentu lub przyspieszyć swoją pracę. Najczęściej obie kwestie są sobie przeciwstawiane (jakość i szybkość pracy), ale z tego tekstu dowiesz się, że wcale nie musi tak być. Przygotowałem dla Ciebie kilka inspiracji i prostych narzędzi pomagających w pracy związanej z materiałami wizerunkowymi.

Czytaj więcej

Gdzie kończy się granica między inspiracją a plagiatem?

Granica między inspiracją a plagiatem to w zasadzie nie jest pas graniczny, a szeroki na wiele kilometrów pas ziemi niczyjej, gdzie bardzo łatwo zagubić się, podróżując bez kompasu. Plagiatem, ogólnie rzecz biorąc, nazwiemy przypisanie sobie autorstwa cudzego dzieła bądź jego części – warunkiem jest, że część ta będzie rozpoznawalna. Utwór czy dzieło, którego podobieństwo do innego (oryginalnego) nie jest przypadkowe, uznamy zatem za splagiatowane.

Czytaj więcej

Content poradnikowy w e-commerce. Czy przejął rolę doradcy handlowego? Trendy i case’y

Wostatnim miesiącu, globalnie wyszukiwarka Google zanotowała ponad 90 mld wizyt, w tym ok. 200 mln w Polsce, co czyni stronę google.com najczęściej odwiedzaną witryną w polskim internecie według raportu Similarweb. Ile z tych wizyt miało intencję poradnikową? Nie wiadomo i trudno jest to obliczyć, ale 7 na 10 konsumentów (68%) potwierdza, że czyta artykuły o danym produkcie przed zakupem, jeśli kupują go po raz pierwszy. 77% uważa, że recenzje produktów odgrywają ważną rolę w ich decyzjach zakupowych (źródło: Criteo Shopper Story 2022, Consumer Trends & the Future of Commerce).

Czytaj więcej

Nieoczywiste formy dystrybucji i promocji contentu: czy warto korzystać z HARO oraz Medium?

Trudno mi sobie wyobrazić, że w content marketingu jest jeszcze coś, co nie zostało głośno powiedziane, wielokrotnie omówione i przeanalizowane po tysiąckroć... Macie podobnie? Jest w tym dużo prawdy. Jednak czasem w tym opatrzonym stosie rzeczy „must be done” oraz „can be done” da się wyłuskać parę ciekawostek, małych perełek, które mogą okazać się ciekawym i efektywnym uzupełnieniem codziennych działań contentowego teamu.

Czytaj więcej

Atomizacja Contentu w social mediach

Działania content marketingowe stanowią ważny element każdej strategii wizerunkowej oraz prowadzonych przez markę kampanii. Ich podstawowe założenia powinny opierać się na wartościowym i angażującym odbiorcę przekazie. Z pomocą przychodzi proces atomizacji contentu, który ułatwia wykorzystanie pierwotnych pomysłów i przekształcenie ich w nowe materiały. W jaki sposób skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji? Jak zmodyfikować przygotowany wcześniej content?

Czytaj więcej

Content marketing i UX – sposób na user-friendly www!

Wiele polskich firm nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w rozwiązaniach user experience. To duża strata – aż 88% użytkowników nie wraca na stronę, która ma zły UX. Jeśli chcesz zoptymalizować efekty podejmowa- nych działań i przełożyć je na rosnące słupki sprzedażowe, zadbaj o doświad- czenie odwiedzających Twoją stronę!

Czytaj więcej