Autor: Wiesław Teofilak

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych, ilustrator i Content Designer w agencji Beeffective. W komunikacji social media nie grzeszy prostotą, posiłkując się kreatywnym copywritingiem, rysunkiem satyrycznym i real time marketingiem. Specjalista LinkedIna skupiony na aspektach personal i employer brandingu. Zanim wypisze Ci receptę na sukces, najpierw sam na sobie – bez znieczulenia – przetestuje każde rozwiązanie. Uzależniony od wdychania jodu, bo Gdynia to jego miejsce na ziemi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czad-GPD czy bez-Robocie – jak boty zmienią pracę marketera?

Słyszałeś o ChacieGPT? Jasne, że tak, mówią Ci o nim znajomi, koledzy z pracy, nagłówki artykułów i wideoporadniki. Te ostatnie altruistycznie podpowiadają, jak za jego pomocą zarabiać 1000 dol. w ciągu dnia. Ale spokojnie, zanim rzucisz obecną pracę, by oddać się łatwemu zarobkowi, najpierw zobacz, czym jest i jak może Ci pomóc ChatGPT w Twojej obecnej pracy.

Czytaj więcej

Copywriting jako kluczowa składowa rebrandingu

Rebranding, potocznie kojarzony ze zmianą logotypu, kolorystyki i materiałów wizerunkowych, ma o wiele głębsze podłoże, niż tylko odświeżenie wizualnej fasady. Na zbudowanie nowej tożsamości, prócz ww. elementów może się składać rozbudowana oferta produktowa, strona www z nowymi funkcjonalnościami czy nawet sposób, w jaki prowadzona jest obsługa klienta. Wreszcie rebranding to tone of voice – nowe zasady, zgodnie z którymi zwracamy się do odbiorców i klientów z każdego miejsca, w którym się z nimi spotykamy.

Czytaj więcej

Jak być samowystarczalnym social media managerem w kontekście tworzenia contentu?

Jeśli jesteś social media managerem odpowiedzialnym także za tworzenie treści, to zapewne często zastanawiasz się, jak podnieść atrakcyjność contentu lub przyspieszyć swoją pracę. Najczęściej obie kwestie są sobie przeciwstawiane (jakość i szybkość pracy), ale z tego tekstu dowiesz się, że wcale nie musi tak być. Przygotowałem dla Ciebie kilka inspiracji i prostych narzędzi pomagających w pracy związanej z materiałami wizerunkowymi.

Czytaj więcej

Meta Concierge Support – czyli dlaczego warto się wybrać do Mordoru?

Działania promocyjne prowadzone na Facebooku mogą zostać ograniczone przez sam Facebook na wiele sposobów i z wielu przyczyn. Zamieszczone w Centrum Pomocy dla firm instrukcje nierzadko pomogą wskazać przyczynę problemu, jednak niektóre sytuacje, będą wymagały bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Meta. Jak dotrzeć do takiej osoby i uzyskać od niej wsparcie? Oto kompletna instrukcja, jak krok po kroku komunikować się z cyfrowym biurem obsługi klienta, czyli Meta Concierge Support.

Czytaj więcej

Occupy social media, czyli po co kupować Twitter?

Kiedy LinkedIn dał nam możliwość zawodowego dowartościowania się, TikTok lepiej od Snapchata i Instagrama razem wziętych pozwolił zagospodarować ADHD generacji Z, to Twitter oferuje nowym użytkownikom funkcję First View – konieczność obejrzenia reklamy od razu po założeniu konta. Niebywałe dobrodziejstwo, prawda? Ale spokojnie, skoro LinkedInowi udało się z portalu pracy przeobrazić w pełnoprawną przestrzeń społecznościową, z kolei TikTok przebił szklany dach amerykańskich Big Tech, to jest szansa, że Twitter odniesie pełnoskalowy sukces. Zwłaszcza pod przewodnictwem kogoś, kto patronuje dziś przełomowym wydarzeniom.

Czytaj więcej

Social media jako jeden z frontów wojny

Co wydarzyło się przez ostatnie tygodnie w mediach społecznościowych odnośnie do wojny na Ukrainie, prócz masowego zmieniania kolorystyki logotypów, ustawiania nakładek z niebiesko-żółtą flagą na zdjęciach profilowych i publikowania postów pokazujących solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami? Oto analiza najważniejszych trendów dotyczących ukraińsko-rosyjskiego konfliktu, którego jeden z frontów przebiega także w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Timelapse, motionlapse i hyperlapse – czyli mocniej, szybciej, więcej!

Wpoprzednim wydaniu „Social Media Managera” pisałem o gifach, w kontekście ich podobieństwa do wideo. Gdybym miał dalej wskazywać na genealogiczne pokrewieństwa formatów wideo, to w stosunku do gifa, timelepse byłby bogatym wujkiem z Ameryki.

Czytaj więcej

GIF to nie format, GIF to stan umysłu

Gif czyli bardzo prosta, odtwarzana w pętli animacja. Co go charakteryzu- je? Słaba jakość, brak płynności odtwarzania, brak dźwięku i ograniczo- na możliwość publikowania na wszystkich platformach social mediów. Dlaczego zatem poświęcamy cztery strony w branżowym magazynie tak podłemu for- matowi? Już za chwilę wszystko stanie się jasne.

Czytaj więcej

Drabina eskalacyjna, czyli gdzie dwóch się bije, tam rosną zasięgi

Wiesz, czym jest drabina eskalacyjna? To pojęcie oznaczające możliwości dobierania środków oddziaływania na przeciwnika adekwatnie do sytuacji. Im bardziej rozbudowana, tym lepiej. A co kiedy zawiera niewiele elementów?

Czytaj więcej

Tips, tricks & hacks na rozhulanie linkedinowej komunikacji

Jesteś aktywny na LinkedIn, ale wyniki Twoich wpisów pozostawiają wiele do życzenia? Masz wrażenie, że liczba wyświetleń i reakcji nie odzwierciedla rzeczywistego potencjału Twojego przekazu? Konkurencja gromadzi większe zainteresowanie, a przecież podejmuje bardzo podobne działania? Powodów takiej sytuacji może być wiele, czasem jednak wystarczy dopracować małe techniczne detale i publikować treści w optymalny sposób.

Czytaj więcej

Zero waste w content marketingu, czyli recykling treści graficznych

Recycling – moda czy wygoda? W przypadku grafiki przede wszystkim to drugie. Wykorzystując wielokrotnie treści graficznie, oszczędzasz czas, przyspieszasz pracę i zmniejszasz koszty. Oczywiście, jest to tylko kilka z wielu korzyści bycia content frendly. Nie obiecuję, że dzięki moim radom uratujesz świat, ale racjonalne wykorzystanie zasobów graficznych niewątpliwie pozwoli rozkwitnąć Twojej komunikacji. Poznaj zatem efektywne metody recyklingu contentu graficznego.

Czytaj więcej

Dlaczego warto zadbać o liternictwo w 2021 ROKU?

Stale malejący średni czas uwagi użytkowników w internecie wymusza nasz udział w wyścigu zbrojeń na treści, które efektywnie zaatakują wzrok odbiorców. Skuteczny przekaz opiera się dziś nie tylko na grafice i informacji, ale również na liternictwie, które zasygnalizuje wymowę tekstu, nim odbiorca zdąży go przeczytać.

Czytaj więcej