Jak być samowystarczalnym social media managerem w kontekście tworzenia contentu?

Content marketing

Jeśli jesteś social media managerem odpowiedzialnym także za tworzenie treści, to zapewne często zastanawiasz się, jak podnieść atrakcyjność contentu lub przyspieszyć swoją pracę. Najczęściej obie kwestie są sobie przeciwstawiane (jakość i szybkość pracy), ale z tego tekstu dowiesz się, że wcale nie musi tak być. Przygotowałem dla Ciebie kilka inspiracji i prostych narzędzi pomagających w pracy związanej z materiałami wizerunkowymi.

Na początku podpowiem, jak możesz przyspieszyć pracę dotyczącą pisania marketingowych tekstów. W drugiej części artykułu skupię się na wątku upgrade’u contentu wizualnego. Pomysły dotyczące obu kwestii pozwolą Ci osiągnąć lepsze efekty pracy poprzez tworzenie bardziej profesjonalnych materiałów marketingowych.

POLECAMY

Potrzebujesz dodatkowych wskazówek? Sprawdź artykuł: Umiejętność zadawania pytań, czyli jedna z kluczowych kompetencji menedżerskich

A słowo tekstem się stało

Discord to aplikacja stworzona z myślą o fanach gier, jednak ze względu na swoją uniwersalność i wiele wygodnych funkcji wewnętrznego komunikatora, sięgają po nią użytkownicy niezwiązani z tematyką gamingu. Coraz więcej grup pasjonackich i zawodowych docenia Discord za możliwość tworzenia konwersacji, w obrębie których toczą się swobodne rozmowy lub biznesowe ustalenia. Jeśli szukasz wygodnego narzędzia do prowadzenia szybkich update’ów projektów, nad którymi pracuje kilka czy kilkanaście osób, na pewno warto rozważyć wykorzystanie tego narzędzia. Jednak w tym przypadku skupimy się na wykorzystaniu jednej z konkretnych opcji aplikacji. Discord w przeciwieństwie do wielu innych komunikatorów nie ma możliwości nagrywania wiadomości głosowych w formacie audio. Jednak kiedy zaczynamy mówić do aplikacji, ta odebrane dźwięki naszej mowy zamieni na tekst. Z punktu widzenia copywriterów może być to przydatną funkcją w kontekście tworzenia tekstów, np. postów czy wstępnych treści do artykułów – zwłaszcza na początkowym etapie pracy, kiedy dopiero nasze pomysły się krystalizują. W wersji mobile otwórz komunikator i zamiast pisać na klawiaturze, naciśnij ikonę mikrofonu. Wypowiadane słowa będą pojawiać się na ekranie chwilę po tym, jak wybrzmią z naszych ust. Rozwiązanie to będzie przydatne, kiedy chcemy szybko zanotować myśli lub gdy np. mamy do napisania artykuł, a pech chciał że wypadł nam dysk (true story), przez co musimy głównie leżeć i ciężko jest nam sporządzać notatki. Kiedy uzyskamy dłuższy fragment wypowiedzi w formie tekstu, należy go jeszcze skopiować i przesłać np. na e-mail. 

Ryte for me

Oczywiście w idealnym...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy