Autor: Sandra Kluza

Sales&Marketing Director w agencji content marketingu Conture. Zarządza marką i koordynuje pracę działu kreatywnego oraz sprzedaży. Odpowiada za wizerunek marki i jej rozwój. W pracy ceni sobie zaangażowanie, dynamizm działania i dążenie do celu. Z szeroko pojętym marketingiem związana od 6 lat. Z wykształcenia filolog polski. 

Kontakt: sandra@conture.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Atomizacja Contentu w social mediach

Działania content marketingowe stanowią ważny element każdej strategii wizerunkowej oraz prowadzonych przez markę kampanii. Ich podstawowe założenia powinny opierać się na wartościowym i angażującym odbiorcę przekazie. Z pomocą przychodzi proces atomizacji contentu, który ułatwia wykorzystanie pierwotnych pomysłów i przekształcenie ich w nowe materiały. W jaki sposób skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji? Jak zmodyfikować przygotowany wcześniej content?

Czytaj więcej

Social commerce, czyli jak sprzedawać w social mediach

W mediach społecznościowych spędzamy sporą część dnia. Komunikujemy się przez nie z bliskimi i podglądamy, co robią znajomi. Inspirujemy się zdjęciami influencerów, słuchamy muzyki, a także oglądamy materiały wideo. Szybki rozwój tego medium oraz rosnące oczekiwania odbiorców powodują, że staje się ono nie tylko źródłem rozrywki i narzędziem do komunikacji, ale też miejscem, w którym kupujemy nowe rzeczy. Jakie są zalety korzystania z tego kanału sprzedaży? W jaki sposób konkretne platformy umożliwiają szybkie transakcje oraz jak wpływa to na decyzje zakupowe konsumentów?

Czytaj więcej

User Generated Content – dlaczego się opłaca i czy nadal będzie w trendzie?

Reklama i konkurencyjna cena to coraz częściej za mało, żeby przekonać klientów do zakupu. Mnogość ofert i rozwijający się rynek e-commerce powodują, że firmy muszą postawić na kreatywniejsze rozwiązania niż sam dobry produkt. Współprace z infulencerami oraz kampanie wypadają bardziej wiarygodnie, jeżeli są tożsame z opiniami zadowolonych odbiorców. Dlaczego warto skupić się na treściach generowanych przez końcowych użytkowników?

Czytaj więcej

Rola insightu konsumenckiego w komunikacji w social mediach

Zweryfikowanie potrzeb klientów, szczególnie tych, które bywają ukryte i odbiorcy nie są ich do końca świadomi, to nie lada wyzwanie dla każdego marketera. Znalezienie dobrego rozwiązania problemów konsumentów stanowi niezawodny przepis na przyciągnięcie ich uwagi oraz wzbudzenie zainteresowania ofertą marki. Skuteczna komunikacja z grupą docelową jest możliwa, gdy wiemy, kim dokładnie jest odbiorca, gdzie go znaleźć i w jaki sposób należy z nim rozmawiać. Jak wykorzystać insight konsumencki w social mediach? Jak znaleźć ten najbardziej skuteczny?

Czytaj więcej

Evergreen, czyli jak tworzyć wiecznie zielone treści?

Dobry content potrafi zdziałać wiele. Może zachęcić do zapoznania się z ofertą, zwiększyć zaangażowanie odbiorców oraz ich zaufanie do marki. Wyzwanie pojawia się w momencie, gdy stworzone wcześniej materiały stają się z czasem nieaktualne. Z pomocą przychodzi tzw. evergreen content, czyli uniwersalne i wiecznie żywe treści. Jak zatem je tworzyć i wykorzystać kanały marki do ich dystrybucji?

Czytaj więcej

Archetypy marki – jak za pomocą treści, wideo i dzielenia się wiedzą wykorzystać ich moc?

Zauważalne schematy związane z podstawowymi potrzebami człowieka mają swoje odzwierciedlenie w strategiach marketingowych. Tworzenie wizerunku marki opartego na archetypach ludzkich osobowości pozwala trafić do konkretnej grupy odbiorców, spełnić ich oczekiwania, a także zapewnić spójny wizerunek brandu oraz oferowanych przez niego produktów lub usług. Dlaczego warto wykorzystać to narzędzie do działań wizerunkowych? Jak skutecznie stosować je do kreowania angażującego contentu?

Czytaj więcej

Jak tworzyć Instagram Stories - czyli content, który przyciąga

Instagram z dnia na dzień rośnie w siłę. Staje się miejscem służącym nie tylko do komunikacji pomiędzy prywatnymi odbiorcami, którzy dzielą się ze znajomymi zdjęciami z wakacji lub pokazują swoją codzienność. Coraz częściej duże marki wykorzystują jego siłę oddziaływania do promocji swoich produktów, budowania pozytywnego wizerunku oraz zaangażowania odbiorców. Jak tworzyć skuteczne Instagram Stories i zastosować tę formę promocji do przyciągnięcia klientów?

Czytaj więcej