Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategie w social mediach

17 grudnia 2021

NR 23 (Grudzień 2021)

Kampanie na pozyskiwanie kontaktów od A do Z

0 852

Kampanie na „Pozyskiwanie kontaktów” mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Kontrowersje budzi m.in. legalność pozyskiwania danych kontaktowych. Specjaliści dyskutują na temat skuteczności tego typu kampanii. A ja powiem tak – formularz to tylko narzędzie – to, jak go wykorzystasz, zależy również od innych czynników.

Czym są reklamy kontaktowe na Facebooku?

Kampanie z celem „Pozyskiwanie kontaktów” umożliwiają zdobycie danych bezpośrednio z Facebooka, dzięki wbudowanemu formularzowi błyskawicznemu. Z jego pomocą zgromadzisz takie informacje kontaktowe, jak: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, data urodzenia, a nawet więcej. Możesz również uzyskać informacje, korzystając z funkcji niestandardowych pytań. Reklamy kontaktowe to świetny sposób na znalezienie potencjalnych klientów (potencjalnych, bo samo wysłanie zapytania nie równa się sprzedaży), zbudowania bazy mailingowej, pozyskania chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu czy skorzystania z rabatu. Dzięki temu typowi kampanii zbadasz preferencje zakupowe użytkowników. 

POLECAMY

W jakich branżach sprawdza się ten typ kampanii?

Sprawdza się on, jeśli prowadzisz biznes, który opiera się na pozyskiwaniu danych kontaktowych, tworzysz bazy mailingowe, sprzedajesz nieruchomości, rozwiązania indywidualne. Ten typ kampanii wykorzystujemy często w działaniach dla branży nieruchomości. Dzięki niej pozyskujemy też chętne osoby...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy