Dział: Strategie w social mediach

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Timelapse, motionlapse i hyperlapse – czyli mocniej, szybciej, więcej!

Wpoprzednim wydaniu „Social Media Managera” pisałem o gifach, w kontekście ich podobieństwa do wideo. Gdybym miał dalej wskazywać na genealogiczne pokrewieństwa formatów wideo, to w stosunku do gifa, timelepse byłby bogatym wujkiem z Ameryki.

Czytaj więcej

Nie tym tonem! Zadbaj o tone of voice w social mediach

Co sprawia, że marka staje się love brandem w social mediach? Świetne kreacje, niebanalne copy, częste interakcje z użytkownikami. Owszem! Ale jest jeszcze „to coś”, dzięki czemu z marką po prostu dobrze się obcuje. Tym magicznym składnikiem jest ton komunikacji. Sprawdź, w jaki sposób go odkryć i skutecznie stosować w social mediach.

Czytaj więcej

Do ministrategii jeden krok, czyli jak rozpocząć współpracę w social mediach z małymi i średnimi firmami

Widealnym świecie każda marka posiadałaby swoją strategię marketingową – jasno określone zasady działania, postawione cele i drogę do ich osiągnięcia. Pracując jednak od lat w branży, wiem, że nie każda firma zgłaszająca się po pomoc do agencji marketingu online taką strategię posiada. Szczególnie tyczy się to małych i średnich przedsiębiorstw (chociaż, między nami social media managerami – duże koncerny też potrafią takich nie mieć [Sic!]). Czy da się jednak bez takiej świętej księgi marketingowej marki prowadzić skuteczne działania w internecie? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej

Kampanie na pozyskiwanie kontaktów od A do Z

Kampanie na „Pozyskiwanie kontaktów” mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Kontrowersje budzi m.in. legalność pozyskiwania danych kontaktowych. Specjaliści dyskutują na temat skuteczności tego typu kampanii. A ja powiem tak – formularz to tylko narzędzie – to, jak go wykorzystasz, zależy również od innych czynników.

Czytaj więcej

Pasja i praca w jednym, czyli o możliwościach zarabiania na serwisie YouTube

Od 2005 r., kiedy to Steve Chen, Chad Hurley i Jawed Karim założyli YouTube, a ten ostatni wrzucił na platformę pierwszy, słynny już filmik „Me at the zoo”, platforma pokonała niezwykle długą drogę, a tworzenie contentu wideo do sieci uległo znaczącej profesjonalizacji. Obecnie publikowanie materiałów na kanale YouTube to dla rzeszy twórców nie tylko pasja, ale również praca, któ- ra łączy się oczywiście z zarobkiem uzyskiwanym z kilku źródeł.

Czytaj więcej

Miej zasady i łam zasady, czyli jak skutecznie odpowiadać na trudne komentarze w mediach społecznościowych

Prowadzenie mediów społecznościowych, to nie tylko planowanie postów i dbanie o zasięgi. To także, a nawet przede wszystkim, interakcja z fa- nami. Zwykle rozpoczynając budowanie społeczności w jakimś kanale myślimy o tych interakcjach pozytywnie – chcemy ich jak najwięcej. Z czasem jednak – im profil jest większy – częściej pojawiają się takie wymiany zdań z fanami, które potrafią adminom nieźle podnieść ciśnienie, popsuć humor na dłużej czy wręcz zająć czas na kilka dni. Kryzysowych dni, trzeba dodać.

Czytaj więcej

Rozdania i konkursy w mediach społecznościowych jako element budujący zaangażowanie

Wpoprzednim wydaniu miałem przyjemność pisać o grywalizacji. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ jednym z elementów, mocno wpływają- cych na zaangażowanie odbiorców w treści, które publikujemy w mediach społecznościowych, są różnego typu konkursy. Mają one również duże znaczenie w kontekście pozyskiwania nowych polubień, promocji firmy i wzmocnienia jej wizerunku, o ile będą przeprowadzone skutecznie oraz z zachowaniem obowiązujących zasad.

Czytaj więcej

Wpływ strategii marketingowej na biznes – wyniki ogólnopolskiego badania 2021

W marketingu regularnie pojawia się nowa moda oraz słowa, których zaczynają używać wszyscy wokół. Właśnie taką popularnością od niedawna cieszy się hasło „strategia marketingowa”. Niestety, jest ono bardzo nadużywane i wszystko wokół, od planu marketingowego po realizację kampanii, jest w ten sposób nazywane. Potwierdziło to badanie przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja 2021 r., dotyczące wpływu strategii marketingowej na biznes. Czym właściwie jest strategia marketingowa? Ile firm w Polsce ją posiada? Jak przekłada się na biznes i współpracę z innymi działami? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w raporcie „Wpływ strategii marketingowej na biznes”.

Czytaj więcej

Grywalizacja – klucz do zaangażowania odbiorców

Grywalizację można wykorzystać praktycznie w każdym obszarze od sprzedaży i marketingu po działania Human Resources. Mamy cały wachlarz różnych metod i sposobów, by je prowadzić: gry terenowe, miejskie, szkoleniowe, rekrutacyjne, warsztaty i animacje oraz zabiegi o wiele prostsze, takie jak gry biurowe – rankingi, wyzwania itp. To także wszelkie programy lojalnościowe, w które angażuje się użytkownika oraz wciąga się go w historię marki. Do wszystkich tych działań z powodzeniem możemy wykorzystywać grywalizację w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Jak podcasty i social media mogą napędzać marketing marki i siebie nawzajem?

Podcasty są bardzo ciekawym medium. Różne badania pokazują, że są skuteczne, bo na przykład 93% słuchaczy, kiedy zaczyna słuchać danego odcinka, słucha jego większości lub całości, a reklamy w podcastach są dla ludzi mniej inwazyjne niż w innych mediach. Jednocześnie statystyczny słuchacz przez tydzień przesłuchuje osiem odcinków z ok. pięciu różnych podcastów (The Infinite Dial, 2021). To oznacza, że trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby znaleźć się w tym gronie u wystarczającej liczby słuchaczy. Jednym z częściej zadawanych pytań na forach i grupach dla podcasterów (niezależnie czy to polskich czy zagranicznych) jest: Jak skutecznie rozpromować podcast?

Czytaj więcej

Jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych w komunikacji skierowanej do biznesu?

To be, or not to be, that is the question… Chociaż rozterki jednego z tytułowych bohaterów sztuki Williama Shakespeare’a miały przede wszystkim charakter duchowy, to jednak podobne hamletowskie dylematy spędzają sen z powiek współczesnym menedżerom zastanawiającym się, czy media społecznościowe są tym obszarem, w którym powinni być obecni, chcąc pozyskiwać klientów z segmentu B2B (z ang. business-to-business).

Czytaj więcej

Tips, tricks & hacks na rozhulanie linkedinowej komunikacji

Jesteś aktywny na LinkedIn, ale wyniki Twoich wpisów pozostawiają wiele do życzenia? Masz wrażenie, że liczba wyświetleń i reakcji nie odzwierciedla rzeczywistego potencjału Twojego przekazu? Konkurencja gromadzi większe zainteresowanie, a przecież podejmuje bardzo podobne działania? Powodów takiej sytuacji może być wiele, czasem jednak wystarczy dopracować małe techniczne detale i publikować treści w optymalny sposób.

Czytaj więcej