Kreatywność napędzana sztuczną inteligencją

Content marketing

Choć samo rozwiązanie nie jest niczym nowym, a narzędzia napędzane sztuczną inteligencją od dawna wspierają działania marketingowe, to ChatGPT sprawił, że mamy poczucie nadejścia nowej ery. I w tej erze albo otworzymy się na nowe możliwości i przetrwamy, albo zostaniemy zastąpieni przez… tych, którzy wybrali opcję numer jeden. Bo na razie sztuczna inteligencja zamiast zabierać nam pracę, może sprawić, że będzie ona znacznie efektywniejsza.

Gdy siadasz przed pustą kartką papieru, choć dziś bardziej prawdopodobne, że przed pustym plikiem w komputerze, stajesz przed zadaniem zapełnienia go litera po literze, słowo po słowie, zdanie po zdaniu. I tak aż do końca tekstu. A że z pewnością nie piszesz do szuflady, czeka Cię kolejny żmudny proces wymyślania postów, tworzenia grafik, dobierania kanałów komunikacji, w których odbiorca może trafić na Twój materiał. A gdyby tak „kartka” zaczęła zapełniać się sama? Niejeden twórca treści z pewnością o tym marzył, nim okazało się, że jego marzenia stały się rzeczywistością. 

POLECAMY

Teraz, gdy narzędzia do generowania treści są w stanie wykreować nowy tekst w kilkadziesiąt sekund, czujemy strach przed tym, co nadejdzie. Choć generatory zapewniają, że są tylko modelami językowymi, to i tak możemy odczuwać pewien dyskomfort, gdy rozpoczynamy z nimi rozmawiać. Ta rozmowa jednak może być dla nas bardzo cenna. Research, pomysł na rozpoczęcie tekstu, na jego strukturę, możliwość personalizacji, dystrybucji, analizy, pozycjonowania i wiele więcej — to wszystko zapewniają nam narzędzia napędzane przez sztuczną inteligencję. Przyjrzyjmy się zatem im nieco bliżej.

Definicja wygenerowana przez ChatGPT:

AI (Artificial Intelligence) to dziedzina informatyki zajmująca się tworzeniem systemów, które potrafią wykonywać zadania wymagające inteligencji lud...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy