Autor: Monika Czaplicka

Wobuzz. W branży online i social media od 2006 roku. Z wykształcenia socjolożka, pra­cuje w swojej agencji Wobuzz. Pro­wa­dzi fan­page Kryzysy wybu­hają w social media w weekendy oraz blog czaplicka​.eu. Specjalizuje się w kryzysach, hejcie i dbaniu o reputację, a także w social sellingu. Jej debiutancka książka Zarządzanie kryzysem w social media wydana wydawnictwa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania i tytułu bestsellera. Jedna z autorek II tomu Biblii E-biznesu (nagrodzonej książkowym Oskarem), autorka ebooków (o obsłudze klienta czy 215 pomysłów na posty…). Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Analityka social mediów dla twojego biznesu

Bardzo często to proste działania pozwalają nam efektywniej operować w obszarze marketingu. Nasza skuteczność zależy od pozyskanych danych i ich interpretacji. Od tego jest analityka. Oto kilka prostych porad, jak zwiększyć operatywność twojego biznesu.

Czytaj więcej

Dziesięć błędów w Twojej kampanii reklamowej online

Wszyscy wiemy, że atrakcyjna wizualnie reklama z chwytliwym i wpadającym w ucho tekstem oraz odpowiednio dobraną grupą docelową zapewni nam sukces, prawda? Warto jednak zwrócić uwagę na kilka oczywistych błędów, które często popełniamy w płatnych działaniach reklamowych.

Czytaj więcej

Jak zaimplementować lejek sprzedażowy przez reklamy facebookowe do naszego sklepu internetowego?

Ciężko jest uogólniać wszystkie sklepy internetowe, bo wiadomo, że zupełnie inaczej sprzedaje się ubrania niż np. ebooki czy części zamienne samochodów. Postaram się jednak jak najlepiej przeprowadzić Cię przez proces myślenia o budowie lejka sprzedażowego w reklamach, dzięki czemu będziesz w stanie odtworzyć go dla swojego biznesu.

Czytaj więcej

25 kreatywnych pomysłów na angażujące posty na Facebooku

Prowadzenie komunikacji na Facebooku bywa bardzo wyczerpujące. Po kilku miesiącach pracy zwykle wpadamy w rutynę publikowania podobnych postów. Przełam się i skorzystaj z moich 25 pomysłów – odśwież fanpage i zaangażuj swoich odbiorców. Warto korzystać z tego typu rozwiązań, ponieważ większe zaangażowanie to większe zasięgi – więcej osób pozna Twoją markę! 
 

Czytaj więcej

Jak optymalizować koszty reklamy na Facebooku i Instagramie? Poradnik dla zaawansowanych

Optymalizacja kosztów reklamy oznacza przetestowanie różnych rozwiązań w konfiguracji reklam oraz wybranie takich ustawień, które są najtańsze, a jednocześnie gwarantują najlepsze założone efekty biznesowe. Nie ma w tym magii – to ciężka praca w tworzeniu porównywanych kreacji i wyciąganiu wniosków.

Czytaj więcej