Autor: Robert Tarnowski

Development Manager, Grupa Komunikacja+
W ciągu 7 lat działania w marketingu Robert wykorzystywał komunikację w mediach tradycyjnych i social mediach m.in. do budowania bezpieczeństwa energetycznego Polski razem z PGNiG. Z BMW przejechał tysiące kilometrów, organizując eventy dla dziennikarzy. Teoretycznie odwiedził nawet Afrykę, żeby z powodzeniem promować ORLEN Team podczas Rajdu Dakar. Razem z firmą Skanska wykorzystywał media, by sprzedawać biurowce. Pomagał także sieci IKEA w akcjach CSR oraz doradzał firmom z sektora zbrojeniowego. Specjalizuje się w tworzeniu strategii komunikacji. Po godzinach bloger, organizator cyklu spotkań PR bez krawatów, stara się uprawiać triathlon.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy social media mogą uratować świat?

Social media to, na pierwszy rzut oka, miejsce z olbrzymim potencjałem do działań edukacyjnych, które mogą zmienić nasz świat na lepsze. I to związanych z różnymi dziedzinami – walki z globalnym ociepleniem, promocji profilaktyki zdrowotnej czy innych problemów społecznych i gospodarczych.

Czytaj więcej

Dlaczego każdy social media manager powinien zainteresować się ESG?

Jeśli nie wiesz, co to jest ESG, to oznacza, że nie wiesz, przed jakimi wyzwaniami stanie Twoja firma lub Twoi klienci od 2023 r.! A czeka nas wszystkich sporo ciekawej pracy.

Czytaj więcej

Jak komunikować „zielono” i uniknąć greenwashingu w social mediach?

Jak poczułbyś się, gdyby okazało się, że prawie połowa firm motoryzacyjnych oszukuje Cię co do parametrów technicznych oferowanych samochodów? Albo, że tyle samo firm produkujących żywność kłamie na temat składu swoich produktów, a Ty niepotrzebnie ciągle czytasz etykiety na ich opakowaniach?

Czytaj więcej

Dlaczego Pinterest to jeden z najbardziej niedocenianych kanałów socialmediowych w Polsce?

Obecnie większość marketerów skupia się na bijącym rekordy popularności TikToku czy LinkedInie, który ma zapewnić nieograniczony dopływ leadów B2B. Instagram, opanowany przez influencerów, uchodzi za kanał, na którym najłatwiej i najszybciej sprzedać produkt – szczególnie ten lifestylowy. Można tak wyliczać jeszcze długo i długo, a w tle tej rewolucji, spokojnie, bez zbędnego rozgłosu, od kilku lat rozwija się Pinterest. Jakie możliwości proponuje i dlaczego warto przyjrzeć się temu kanałowi?

Czytaj więcej

Muzyka feat. marki – jak stworzyć udaną muzyczną kampanię contentową?

Zanim przejdziemy do meritum, postaraj się przeczytać bez śpiewania „Przebojowe warzywa Bonduelle”. Udało się? Spróbuj jeszcze z „Dłuższe życie każdej pralki to Calgon”, „Velvet – miękki jak aksamit”. Możemy tak wyliczać bez końca. Jesteśmy przekonani, że wszyscy czytający ten tekst, którzy są przed trzydziestką lub starsi, na pewno przypomnieli sobie teraz kilka reklamowo-muzycznych hitów z lat 90. czy początków XXI wieku. Natomiast ci młodsi pewnie zastanawiają się, „o co w tym wszystkim chodzi?”

Czytaj więcej