Autor: Weronika Wyrzykowska

Content marketing manager w LifeTube. Najpierw jako dziennikarka w magazynie branżowym, obecnie specjalista ds. public relations i content marketingu w LifeTube, zgłębia temat zmiany konsumpcji mediów, zachowań konsumenckich Millenialsów i nowych trendów w promocji marek. Wiedzę z zakresu influencer i wideo marketingu wykorzystuje do budowania świadomości w temacie skutecznej komunikacji.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sześć kategorii, jedenaście tysięcy różnic, czyli jak poruszać się pewnie w youtube’owym świecie?

Każda kategoria na YouTubie rządzi się zupełnie innymi prawami, a świadomość rozbieżności „ilościowych” występujących między nimi jest kluczowa zarówno przy dobieraniu youtuberów do współpracy, wyznaczaniu odpowiednich wskaźników efektywności (KPI), jak i finalnej ewaluacji efektów. Przyjrzyjmy się sześciu youtube’owym kategoriom i prześledźmy jedenaście tysięcy różnic, o których każdy marketer wiedzieć powinien!

Czytaj więcej

TOP7 inspirujących kanałów na YouTube

Na rynku znajdziemy wiele magazynów branżowych (takich jak ten), portali i blogów pełnych informacji, porad czy case studies z zakresu marketingu. Zarówno te dobrze znane tytuły, jak 
i mniej popularne media są doskonałym źródłem wiedzy i inspiracji dla osób pracujących w reklamie, oraz miłośników tematu, którzy nie są z nim związani zawodowo. Obok przyjmowania dużej dawki wiedzy teoretycznej warto też korzystać z metody obserwacji. W tym wypadku nasza uwaga powinna być skupiona wokół ludzi, którzy żyją ze skutecznej komunikacji, efektywnego angażowania i budowania lojalnej społeczności. Gdzie ich znaleźć? Oczywiście na YouTube! 

Czytaj więcej

Za co marki kochają mikrowideo? Przewodnik wideo na Instagramie

Czołowi twórcy internetowi nie bez przyczyny określani są mianem digitial influencerów. Ich stała obecność na wielu platformach pozwala na tworzenie kompleksowych kreacji oraz realizację różnych celów wyznaczonych przez markę. Każdy, kto dziś chce zaplanować swoją komunikację od A do Z, powinien poznać świat mikrowideo, bo jest ono świetnym dopełnieniem i wsparciem m.in. dla długich form youtube’owych. 

Czytaj więcej

Jak ocenić potencjał influencera, czyli sztuka "dobrego wyboru" – siedem metod efektywnego poszukiwania twórcy idealnego

Tempo rozwoju społeczności influencerów z roku na rok rośnie, a razem z nim rośnie zainteresowanie marek, które we współpracy z twórcami widzą już nie tyle potencjał, co gwarancję efektywnej komunikacji. Influencerzy są obecni na YouTubie, Instagramie, Facebooku, Musical.ly, blogach czy Snapchacie. Śledzenie wszystkich kanałów i obserwowanie każdej wschodzącej gwiazdy jest… możliwe! Wystarczy skorzystać z dostępnych narzędzi i umiejętnie poruszać się w internetowej dżungli. 

Czytaj więcej