Autor: Kamil Bolek

Dyrektor marketingu LifeTube. Ekspert w zakresie wykorzystania influencerów w komunikacji marki, dyrektor marketingu w LifeTube – największej jednonarodowej sieci partnerskiej YouTube w Europie. Wcześniej head of communication w indaHash – międzynarodowej platformie do współpracy marek z influencerami. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sześć kategorii, jedenaście tysięcy różnic, czyli jak poruszać się pewnie w youtube’owym świecie?

Każda kategoria na YouTubie rządzi się zupełnie innymi prawami, a świadomość rozbieżności „ilościowych” występujących między nimi jest kluczowa zarówno przy dobieraniu youtuberów do współpracy, wyznaczaniu odpowiednich wskaźników efektywności (KPI), jak i finalnej ewaluacji efektów. Przyjrzyjmy się sześciu youtube’owym kategoriom i prześledźmy jedenaście tysięcy różnic, o których każdy marketer wiedzieć powinien!

Czytaj więcej

TOP7 inspirujących kanałów na YouTube

Na rynku znajdziemy wiele magazynów branżowych (takich jak ten), portali i blogów pełnych informacji, porad czy case studies z zakresu marketingu. Zarówno te dobrze znane tytuły, jak 
i mniej popularne media są doskonałym źródłem wiedzy i inspiracji dla osób pracujących w reklamie, oraz miłośników tematu, którzy nie są z nim związani zawodowo. Obok przyjmowania dużej dawki wiedzy teoretycznej warto też korzystać z metody obserwacji. W tym wypadku nasza uwaga powinna być skupiona wokół ludzi, którzy żyją ze skutecznej komunikacji, efektywnego angażowania i budowania lojalnej społeczności. Gdzie ich znaleźć? Oczywiście na YouTube! 

Czytaj więcej

Digital influencerzy – małe wielkie gwiazdy internetu

A gdyby nie było Facebooka?... i innych mediów społecznościowych? Ogromna część użytkowników – szczególnie tych młodszych i millenialsów, czyli osób poniżej 35. roku życia – absolutnie nie wyobraża sobie takiego świata!

Czytaj więcej

Wideo marketing - czym się inspirować i na co postawić w 2018 roku?

Podobno w ciągu 1 minuty na YouTube globalnie przybywa ponad 300 godzin materiałów wideo, a w ciągu ostatniego miesiąca na tej platformie pojawiło się 3 razy więcej treści niż w całej telewizji przez ostatnie 30 lat. Takie tempo w połączeniu z trudem zrozumienia fenomenu niektórych treści oraz brakiem rozbudowanych badań i transparentnych wyników kampanii z udziałem influencerów dla części marketerów stwarza barierę nie do pokonania. W tym artykule postaram się to zmienić – pokazać na liczbach i przykładach efektywnych działań, że warto korzystać z siły influencer marketingu, aby osiągać konkretne i mierzalne rezultaty.
 

Czytaj więcej

Jak ocenić potencjał influencera, czyli sztuka "dobrego wyboru" – siedem metod efektywnego poszukiwania twórcy idealnego

Tempo rozwoju społeczności influencerów z roku na rok rośnie, a razem z nim rośnie zainteresowanie marek, które we współpracy z twórcami widzą już nie tyle potencjał, co gwarancję efektywnej komunikacji. Influencerzy są obecni na YouTubie, Instagramie, Facebooku, Musical.ly, blogach czy Snapchacie. Śledzenie wszystkich kanałów i obserwowanie każdej wschodzącej gwiazdy jest… możliwe! Wystarczy skorzystać z dostępnych narzędzi i umiejętnie poruszać się w internetowej dżungli. 

Czytaj więcej