Jak bez znajomości programowania stworzyć quiz z nagrodami w chatbocie

Reklama w social mediach

Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek pracować w dziale obsługi klienta, to znasz wyzwania pojawiające się na pierwszej linii frontu w układzie marka - klient. Nikt nie lubi czekać kilka dni zanim otrzyma odpowiedź na maila, 24 godziny nim pojawi się odpowiedź w mediach społecznościowych lub kilkanaście minut wisieć na infolinii, czekając na konsultanta. Z drugiej strony odpowiadanie po raz setny na te same pytania i rozwiązywanie problemów obszernie wyjaśnionych w sekcji FAQ jest równie uciążliwe. Końcem udręki dla obu stron jest chatbot.

Co wiesz o chatbotach?

Chatboty potrafią znacznie więcej, niż rozwiązywać podstawowe problemy z dziedziny obsługi klienta, jednak wciąż nie są powszechnie używane w komunikacji marketingowej. Powodem może być fakt, że chatbot to skomplikowane oprogramowanie, które nie będzie samodzielnie funkcjonować bez wsparcia programisty. Przy ograniczonym budżecie stworzenie komunikacji przy użyciu chatbota nie jest prostym wyzwaniem. Na szczęście znaczącym ułatwieniem dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania są platformy takie, jak np. Chatfuel, ManyChat oraz MobileMonkey. Quiz z nagrodami, który za chwilę wspólnie stworzymy, powstał na platformie Chatfuel, ale nie odważę się przesądzać, który z wymienionych jest najlepszy.

POLECAMY

Podstawy tworzenia chatbotów

Budowę pierwszego chatbota zaczniesz od rejestracji przy użyciu prywatnego konta na Facebooku. Serwis Chatfuel wymaga od użytkownika posiadania uprawnień administracyjnych do przynajmniej jednego fanpage’a. Po zalogowaniu zobaczysz, że komunikacja w bocie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy