Jak polubić siebie przed kamerą, gdy nie jest się celebrytą?

Wideo marketing

Pracujesz jako trener, mały przedsiębiorca lub ekspert od sprzedaży? Nie wiem, czy wiesz, że żeby klient od Ciebie kupił, potrzebuje Cię zobaczyć. Wiem, iż możesz mieć produkt, który sam się sprzedaje dzięki marketingowi. Niemniej jednak, nawet w tym wypadku warto wykorzystać materiały wideo.

Pewnie na samą myśl o wystąpieniach publicznych paraliżuje Cię strach. Stresujesz się, kiedy masz podejść do człowieka na ulicy, spotkać z klientem, a tu Twoja osoba ma być wyświetlana miliony razy. Co gorsze, łatwo będzie można napisać krytykę lub do Ciebie dotrzeć. Obawiasz się hejtu, który z pewnością zaburzy Twoje wyobrażenie o sobie. 
Jeżeli nie masz milionów na koncie, żeby przerobić swój wygląd, to ten artykuł jest dla Ciebie. Wiele w internecie jest porad dotyczących tego, jak nagrywać filmiki, jak występować, a jeszcze nikt Ci nie podpowiedział, co masz zrobić, by polubić siebie przed kamerą i jak psychicznie sobie poradzić przed krytyką swojego wyglądu. 

POLECAMY

Wewnętrzna blokada przed wystąpieniami

Urodziłeś się niedoskonały. Może masz krzywy zgryz, może jakieś niechciane znamię. Wstydzisz się nosa, zeza, czy ogólnie się sobie nie podobasz. O ile w realnym świecie dajesz radę, o tyle sama myśl, że miałbyś coś nagrać i wrzucić do sieci, Cię paraliżuje. Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Cofnijmy się do Twojego dzieciństwa. Urodziłeś się i sam sobie się podobałeś, rodzina też była Tobą zachwycona. Zderzenie z okrutną rzeczywistością nastąpiło wśród rówieśników. Dobrze wiemy, że dzieci są brutalnie szczere i nie zostawią suchej nitki na najmniejszym piegu. Szydzą nawet z ubioru, o niedoskonałościach wyglądu nie wspominając. Twoja samoocena zaczęła się staczać i codziennie, stając przed lustrem, ju...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy