Jaki jest złoty środek influencer marketingu?

Influencer marketing

Wchodzę do windy. Naciskam guzik z cyfrą 3. W głowie powtarzam sobie pytania. Mimo że Bartka znam od jakiegoś czasu, trochę się stresuję. Mam napięty harmonogram, a chciałbym zapytać o tak wiele rzeczy. Zwłaszcza że Bartek to praktyk, biznesmen z 10-letnim stażem, który swoje przedsięwzięcia oparł na influencer marketingu. 

Miałem już dość teoretyzowania, dlatego zaproponowałem stworzenie materiału z kimś, kto zjadł zęby na influencer marketingu i do głowy od razu przyszedł mi Bartłomiej Foszer. 
Wychodzę z windy. Pukam. Otwiera Bartek, koło niego dwa owczarki australijskie wesoło merdają ogonkiem, witam się z każdym, siadamy. Kawa już czeka. Ja uruchamiam dyktafon i zadaję pierwsze pytanie. 

POLECAMY

W.K.: Bartek, w swoich biznesach opierasz się głównie na influencer marketingu. Ilu z influencerów, z którymi współpracowałeś w 2019 roku, miało powyżej 200 000 followersów na Instagramie? 

B.F.: W 2019 roku współpracowaliśmy z ponad 300 influencerami. Kilku z nich miało faktycznie powyżej 200 000 followersów na Instagramie, ale przeważającą większością  były osoby, których zasięgi nie przekraczają 15 000. Obecnie influencer marketing utożsamia się głównie z Instagramem, a ja nadal mam wiele udanych kooperacji z influencerami działającymi głównie na Facebooku, Youtube czy podcasterami. I tutaj muszę nadmienić, że w kontekście moich produktów to się sprawdza. 

W.K.: U mnie jest tak samo. Gdy przygotowywałem się do tej rozmowy, przeanalizowałem wszystkie moje współprace w 2019 roku i okazało się, że tylko jeden projekt przeprowadziłem z naprawdę dużym i znanym influencerem. Większość stanowiły jednak osoby z zasięgiem o wiele mniejszym (15 000–50 000 followersów na Instagramie bądź subskrypcji na Youtubie).

B.F.: Ale spokojnie, nie wydaje mi się, by był to koniec kooperacji z najbardziej zasięgowymi influencerami.

W.K.: Oczywiście, że nie. Zanim przejdziemy do omawiania, dlaczego to nie koniec, a po prostu e...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy