Autor: Michał Szermelek

Marketing Manager w Plona Consulting. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem strategicznym. Obecnie odpowiada za analizę konkurencji, badania marketingowe i kreowanie wizerunku marki. W dotychczasowej karierze wspierał rozwój dziesiątków kanałów na YouTube. Ma doświadczenie w budowaniu strategii marketingowych i przekuwaniu ich w skuteczne działania taktyczne. Właściciel niezależnej marki odzieżowej. Prywatnie jest pasjonatem gier wideo, psychologii oraz sztuk walki. Kontakt: msz@plonaconsulting.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Skąd brać pomysły na treści B2B, które nie będą miałkie? Poznaj sześć źródeł

Marketing B2B fundamentalnie różni się od marketingu B2C. Jedną z różnic jest rola marketera. W marketingu konsumenckim wymaga się od marketerów kreatywności i lekkiego pióra. W końcu to oni mają tworzyć treści. A jak sprawa wygląda w dobrym marketingu B2B?

Czytaj więcej

„Ciemność! Widzę ciemność!”. Czym jest Dark Funnel i jak wykorzystać go w marketingu B2B?

Ile razy zdarzyło Ci się zobaczyć w social mediach reklamę potencjalnie interesującego e-booka, zostawić swoje dane, przeczytać dostarczoną książkę i bezpośrednio po lekturze zostać klientem danej marki? W moim przypadku odpowiedź brzmi „zero”.

Czytaj więcej

Jak wykorzystywać zniżki i promocje, aby generowały rezultaty?

Jeszcze „chwilę temu” czytałem na LinkedIn wpisy osób, które pisały, że TikTok to aplikacja dla dzieci. Że chyba piekło zamarznie, zanim jakiś „poważny biznes” wejdzie na TikToka. Ba! Widziałem nawet posta starającego się zrobić pogłębioną analizę tego, dlaczego tworzenie firmowego profilu na TikToku negatywnie wpływa na reputację marki.

Czytaj więcej

Cechy skutecznej reklamy na Facebooku

Zróbmy krótkie ćwiczenie. Odpal swojego Facebooka. Jeżeli masz AdBlocka, wyłącz go. Zacznij scrollować. Zatrzymuj się tylko wtedy, gdy widzisz reklamę. Przyjrzyj się jej, a później zacznij znów scrollować i poszukaj następnej. Poświęć na to 5 minut i wróć do tego artykułu. Serio.

Czytaj więcej

Gdzie promować content? Nietypowe kanały dystrybucji treści

Promocja jest istotnym elementem strategii treści, który należy uwzględnić podczas jej planowania. Badania pokazują, że ponad 90% marketerów korzysta z mediów społecznościowych do promowania swojego contentu. Zapewne zdanie „content is king” słyszałeś już kilka razy w tym tygodniu, ale czy dobry content obroni się sam? Niekoniecznie, dlatego strategia treści powinna definiować to, w jaki sposób będzie odbywać się promocja.

Czytaj więcej

YouTube w liczbach – statystyki, o których mogłeś nie wiedzieć

Miałem przyjemność wspierać rozwój wielu kanałów na YouTube i widzę jedną powtarzającą się prawidłowość. W kanałach, które rozwijają się szybciej, osoby odpowiedzialne za ich prowadzenie działają na podstawie statystyk. Właśnie dlatego w tym artykule przedstawię możliwości analityki tej platformy, skupiając się przede wszystkim na zakładkach Przegląd oraz Zasięg.

Czytaj więcej