Autor: Norbert Oruba

odpowiada za marketing marek BALL i Aerowatch na rynku polskim 

Współpracuje w zakresie tworzenia strategii marketingowych z markami należącymi do Invicta Watch Group, m.in. Glycine, której jest ambasadorem w Polsce. Wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej zdobywał doświadczenie jako senior copywriter w firmie LuxTime. Autor licznych publikacji poświęconych tematyce marketingu i PR. Prowadzi blogi: norbertoruba.pl, norbertoruba.natemat.pl i norbertoruba.innpoland.pl. W wolnych chwilach ogląda gale boksu, biega i gra w tenisa.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Organizacja i promocja eventu po pandemii – jak zachęcić ludzi do uczestnictwa?

Event marketing przed pandemią cieszył się dużą popularnością. Wiele firm chętnie korzystało z tej formy promocji, ponieważ była ona bardzo elastyczna. Zauważ, że obecnie event może odbywać się zarówno w kanałach offline, jak i online. Decydując się na rozpoczęcie tego typu działań, możesz liczyć na skrócenie dystansu między Twoją firmą a grupą docelową. Dzięki przemyślanym, nagłośnionym i dobrze zorganizowanym wydarzeniem promocyjnym możesz szybciej osiągnąć stawiane sobie cele. Zobacz, od czego powinieneś zacząć.

Czytaj więcej

#instatools – z jakich narzędzi korzystać, aby odnieść sukces

Wiele marek traktuje Instagram jako narzędzie biznesowe do osiągania różnych celów. Niektóre działania mające doprowadzić do poprawy wizerunku czy zwiększenia sprzedaży można sobie nieco ułatwić. Wystarczy sporządzić listę przydatnych aplikacji, które w wielu przypadkach pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, ale przede wszystkim sprawią, że instagramowy profil będzie oryginalny oraz estetyczny. 
Z jakich mniej lub bardziej znanych aplikacji warto korzystać?

Czytaj więcej

Content marketing – blaski i cienie. Na co zwrócić uwagę w kampanii content marketingowej

Content marketing to niezwykle ważny i zarazem skuteczny element strategii marketingowej wielu przedsiębiorstw. Regularnie i umiejętnie prowadzony może przyczynić się do dużych wzrostów sprzedaży. Jakie najważniejsze korzyści oferuje i na co uważać, aby nie popełnić błędu?

Czytaj więcej

Jak stworzyć treść, która będzie miała szansę stać się viralem?

Wielu marketerów marzy o tym, aby ich treści docierały do ogromnych rzeszy ludzi przy jak najmniejszych kosztach. Niektórzy uważają, że viral jest dziełem przypadku. Czy naprawdę treść rozprzestrzeniająca się wirusowo jest tak rzadkim zjawiskiem, czy jednak można ją zaplanować, przygotować, stargetować i próbować zmierzyć jej efekt?

Czytaj więcej

Marki premium i luksusowe w social mediach – jak tworzyć kreacje i co publikować?

Obecnie social media nie rozpieszczają marek, które wykorzystują je do celów marketingowych. Każdego roku zasięgi organiczne coraz szybciej pikują. Rośnie natomiast liczba firm wkraczających w świat mediów społecznościowych. To sprawia, że największe portale stają się coraz bardziej wymagającym obszarem dla marketerów. Podczas prowadzonych działań muszą uważać na algorytmy, konkurencję i wiele innych czynników. Przyjrzyjmy się, jak radzą sobie w social mediach przedsiębiorstwa wpisujące się w rynek dóbr luksusowych.

Czytaj więcej

Identyfikacja wizualna marek i produktów premium w serwisie Instagram

Identyfikacja wizualna marki premium zazwyczaj buduje tożsamość oraz nawiązuje do historii i tradycji. Jak zaprezentować ją na narzucającym ograniczenia Instagramie, aby nadal służyła jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych?

Czytaj więcej