#instatools – z jakich narzędzi korzystać, aby odnieść sukces

Instagram

Wiele marek traktuje Instagram jako narzędzie biznesowe do osiągania różnych celów. Niektóre działania mające doprowadzić do poprawy wizerunku czy zwiększenia sprzedaży można sobie nieco ułatwić. Wystarczy sporządzić listę przydatnych aplikacji, które w wielu przypadkach pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, ale przede wszystkim sprawią, że instagramowy profil będzie oryginalny oraz estetyczny. 
Z jakich mniej lub bardziej znanych aplikacji warto korzystać?

#zdjęcia

Aplikacji do obróbki zdjęć mamy mnóstwo. Większość z nich jest bardzo rozbudowa. Oferują one podstawowe i zaawansowane funkcje. Kilka z nich można nawet wykorzystać do zabicia brzydkiej prawdy w imię pięknej ułudy. Zatem którym narzędziom warto dokładnie się przyjrzeć?
VSCO – to zdecydowanie jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji do obróbki zdjęć. W tym przypadku dobrze zdecydować się na wersję płatną. W zamian otrzymamy sporo filtrów i innych przydatnych funkcji, dzięki którym zmienimy balans bieli, kontrast czy ostrość zdjęcia. Gotową fotografię można upublicznić albo zapisać w galerii.
Lightroom – narzędzie wprowadzone na rynek przez Adobe. Za wersję na PC trzeba zapłacić, ale decydując się na nieco mniej zaawansowaną aplikację na telefon, płatne będą tylko rozszerzenia niektórych opcji, np. presety. Lightroom to zaawansowane narzędzie, które wymaga od użytkownika pewnych umiejętności i czasu, ale w zamian oferuje zdumiewające efekty.
Glitché – prosta w obsłudze aplikacja, która służy nie tyle do obróbki zdjęć, co do nakładania na nie różnego rodzaju futurystycznych efektów. 
Facetune 2 – selfie to niezwykle popularny rodzaj treści na Instagramie. Facetune 2 to idealny program do retuszu. Powiększa oczy, wybiela zęby, wygładza cerę itd. 

POLECAMY

Rys. 1. Facetune 2

Snapseed –...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy