Jak wykorzystać rolki do promocji Twojego biznesu?

Instagram

Media społecznościowe to kluczowe narzędzie w świecie e-commerce. Ich moc powinna doceniać każda osoba i firma, która chce zdobywać nowych klientów dla swojego biznesu czy też budować wizerunek swojej marki. To właśnie klienci spędzają sporo czasu w mediach społecznościowych i aby do nich dotrzeć, trzeba być tam, gdzie oni.

Istotne też jest podążanie za trendami i najnowszymi formatami, jakie oferują social media. Jednym z najszybciej rozwijających się formatów są obecnie rolki (reelsy), które pozwalają na kreatywne zaprezentowanie firmy i produktów. Przy twórczym podejściu dają one okazję do zaprezentowania się od nieco innej strony i wyróżnienia się na tle konkurencji.  

POLECAMY

Czym są rolki w mediach społecznościowych?

Rolki, czyli Instagram Reels, to odpowiedź platformy na rosnącą w szybkim tempie popularność aplikacji TikTok. Są to krótkie materiały wideo (do 90 s) z możliwością zastosowania ciekawych efektów, filtrów i muzyki. Filmy w rolkach można nagrywać bezpośrednio w aplikacji lub przesyłać gotowe materiały z telefonu. Reelsy mają własną ikonkę na dole aplikacji Instagram, a także widać je w zakładce „eksploruj”, na profilu osoby/marki publikującej, w aktualnościach lub udostępnianych Stories. Dodatkowo funkcja rolek pojawiła się również na Facebooku!

Dlaczego warto tworzyć content na Instagram Reels?

W marketingu mówi się, że content is king! Dlatego, jeśli obecnie moda na formaty wideo trwa w najlepsze, możemy stwierdzić, że to właśnie content wideo jest królem i to właśnie w tym kierunku rozwijają się wszystkie social media. A prowadząc swój biznes, warto za tymi trendami podążać. Dlaczego?

1. Docierasz do nowych – zainteresowanych – odbiorców

Algorytm Instagrama wyświetla Twoje treści użytkownikom, których preferencje i historia przeglądania pasują do temat...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy