Jak angażować społeczność na Instagramie za pomocą Stories?

Instagram

500 milionów użytkowników Instagrama aktywnie używa formatu Stories, codziennie tworząc content na całym świecie. 58% użytkowników zapewnia, że Stories wzbudziły w nich większe zainteresowanie marką, a kolejne 50% twierdzi, że przeszły na www marki, by dokonać zakupu pod wpływem komunikacji publikowanej na Stories. Ten sam kanał przyczynił się do wygenerowania 25% dochodów reklamowych samej platformy[1].

Nie da się ukryć – by w 2022 r. rozwijać swój profil na Instagramie, docierać do nowych użytkowników i angażować już pozyskanych obserwujących, w codziennej komunikacji, warto wykorzystywać Instagram Stories. Jak robić to dobrze? Co i jak często publikować? I jak podejść do analizy tego materiału? Zapraszam do lektury. 

POLECAMY

Jak zaplanować komunikację na Stories?

Do Stories warto podejść jak do osobnego kanału w naszej strategii komunikacji mediów społecznościowych. Ich pionowy format, liczne możliwości interakcji i swobodna forma pozwalają na wiele eksperymentów, a przede wszystkim Stories wybaczają wiele błędów i dostarczają mnóstwa zabawy twórcom internetowym oraz specjalistom social media. Kluczem do efektywnej komunikacji na Stories jest przede wszystkim regularność oraz różnorodność.

Regularność uzyskasz poprzez cykliczne publikowanie treści. Jeśli w 2022 r. stawiasz na aktywny rozwój profilu i chcesz mieć pewność, że Twój content dociera do grupy docelowej, publikuj Stories co najmniej raz dziennie[2].

Różnorodność zapewnią Ci proste narzędzia – naklejki bądź stickersy – dostępne w ramach edycji i tworzenia materiału na Stories.

Stickersy 

Szereg dostępnych opcji – stickersów w ramach...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy