Networking, marka osobista i co jeszcze? LinkedIn w praktyce

Temat numeru

LinkedIn został założony w 2002 r. przez pięciu współzałożycieli, pod prze- wodnictwem Reida Hoffmana. Nie wiemy, czy grupa tworząca wtedy portal spodziewała się, że na zawsze zrewolucjonizuje świat biznesowej sieci kontaktów, ale życie pokazało, że platforma ta przez ponad 20 lat wyrosła na globalne centrum łączące profesjonalistów pragnących rozwijać swoje kariery. Od momentu powstania LinkedIn nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniającego się świata biznesu, jednocześnie utrzymując swój pierwotny cel: umożliwienie użytkownikom budowania silnego osobistego brandu zawodowego i nawiązywanie profesjonalnych kontaktów z osobami z całego świata. Ta platforma społecznościowa, obecna w ponad 200 krajach, stała się przy okazji synonimem efektywnego networkingu, gromadząc miliony specjalistów, liderów branżowych oraz aspirujących talentów.

Obecnie zauważam, o czym szerzej piszę w dalszej części artykułu, że główna funkcjonalność tej platformy skupia się na trzech kluczowych obszarach, takich jak:

POLECAMY

 • Rekrutacja i poszukiwanie pracy.
 • Budowanie marki osobistej i dzielenie się wiedzą.
 • Pozyskiwanie kontaktów biznesowych.
   

Warto zaznaczyć, że LinkedIn ma szeroki zakres zastosowań i może być wykorzystywany jednocześnie we wszystkich trzech wymienionych obszarach. Co więcej, istnieje również grupa użytkowników, którzy założyli profil na LinkedIn głównie z powodu powszechności tej platformy w ich branży. Samo posiadanie profilu na LinkedIn bywa w niektórych branżach postrzegane jako element profesjonalnego wizerunku w świecie biznesu, nawet jeżeli użytkownik nie korzysta z niego zbyt aktywnie.
Niezależnie od motywacji do posiadania konta, nie da się zaprzeczyć, że LinkedIn stał się nieodłącznym elementem krajobrazu zawodowego dla milionów użytkowników na całym świecie. Warto więc zadbać o to, by także tu prezentować się profesjonalnie. Jak to zrobić?

Optymalizacja profilu na LinkedIn: klucz do sukcesu 

Profil na LinkedIn to często coś więcej niż tylko cyfrowa wizytówka. Regularnie, aktywnie i przemyślanie zarządzany może stanowić prawdziwe portfolio Twoich kompetencji i osiągnięć. W świecie, gdzie pierwsze wrażenie często robi się online, ważne jest, by Twój profil na LinkedIn odzwierciedlał Twój profesjonalizm, ekspertyzę i unikalny charakter. Oto kilka kluczowych elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę, by Twój profil był efektywnym narzędziem w osiąganiu zawodowych celów:

 1. Zdjęcie profilowe: Twoje zdjęcie to pierwszy element, na który zwracają uwagę odwiedzający Twój profil....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
 • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
 • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
 • Dostęp do czasopisma w wersji online
 • ...i wiele więcej!

Przypisy