Przyczyny odrzucania reklam przez Facebooka

Reklama w social mediach

Jeśli jesteś administratorem strony na Facebooku i zajmujesz się reklamami, mogłeś zostać zaskoczony wiadomością, że twoja reklama została odrzucona. Zablokowanie reklamy może się zdarzyć nawet po wstępnej akceptacji, czyli wtedy kiedy reklama w danym zestawie jest już od jakiegoś czasu wyświetlana. Poniżej wyjaśniam, w jakim celu reklamy są sprawdzane, ile może potrwać proces weryfikacji, co może wpłynąć na ich akceptację lub odrzucenie. Z artykułu dowiesz się też, czego należy unikać przy publikacji materiałów reklamowych oraz gdzie znaleźć informacje dotyczące zasad publikowania reklam na Facebooku.

Dlaczego FB weryfikuje reklamy

Facebook weryfikuje reklamy, aby mieć pewność, że są one zgodne z zasadami ich zamieszczania. Celem tego zabiegu jest ochrona użytkowników przed treściami niezgodnymi z prawem czy też oszustwami. Niestety, tego nie da się w 100% wyeliminować, ale weryfikacja reklam znacząco ogranicza tego typu procedery. Z drugiej strony, sprawdzanie treści reklamowych przez portal powoduje przypadki odrzucenia reklam z zupełnie nieoczywistych powodów. 

POLECAMY

Rys. 1. Sprawdzanie reklamy

Grafiki w reklamach są weryfikowane nie tylko pod względem ilości tekstu, co można sprawdzić pod linkiem: http://bit.ly/KontrolaTekstu, ale też tego, co znajduje się na obrazie. Podobnie dzieje się z filmami, które sprawdzane są klatka po klatce. 

Proces weryfikacji 

Proces weryfikacji reklam trwa do 24 godz., a w rzadkich wypadkach może być wydłużony. Jeśli reklama jest sprawdzana automatycznie i nie budzi żadnych wątpliwości, powinna zacząć działać nawet po kilku minutach. Jeśli natomiast automat sprawdzający będzie miał jakiekolwiek obiekcje, to przekaże taką reklamę do kolejki reklam weryfikowanych przez człowieka. Trzeba też pami...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy