Co wie o nas FaceBóg

Facebook marketing

Okazuje się, że całkiem sporo. Wystarczy naprawdę chwila, żeby dowiedzieć się, ile informacji udostępniamy na Facebooku. Nie zaufałbyś przyjacielowi, który zdradza Twoje sekrety innym, prawda? Ale Facebookowi ufasz, ba, ufamy mu wszyscy, mimo że to największy stalker ze wszystkich społecznościowych platform, który nasze dane udostępnia innym. Zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę wie o Tobie portal Marka Zuckenberga? Pora to sprawdzić.

Kim jesteś

Bardzo wiele informacji uzupełniamy dobrowolnie. W sekcji „o mnie” możesz dodać wszystko – status związku, z kim w nim jesteś, ulubione cytaty, zainteresowania, datę urodzin, numery telefonów, adres domowy. Te dane to żyła złota zarówno dla marketerów, jak i dla hackerów oraz prawdziwych stalkerów, ale także podstawa Twojego profilu.

POLECAMY

Jak wyglądasz

Facebook był jedną z pierwszych firm, które wprowadziły system rozpoznawania twarzy. Firma była krytykowana za używanie narzędzia bez zgody użytkowników. Teraz w swoich ustawieniach możesz zaznaczyć, czy chcesz korzystać z tej opcji, czy nie. Natomiast jeśli wcześniej z niej korzystaliśmy, dane, które zebrało narzędzie, rysy naszej twarzy, pozostają na serwerze Facebooka.
 

Wskazówka

Możesz zatrzymać śledzenie lokalizacji i usunąć swoją historię w ustawieniach prywatn...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy