Autor: Grzegorz Miecznikowski

Szkoleniowiec, bloger, specjalista od sprzedaży i komunikacji. Z marketingiem i sprzedażą związany od prawie dekady. Współpracował z wieloma firmami z branży FMCG, healthcare, e-commerce, sportowej, IT i nowe technologie, dla których tworzył strategie sprzedażowe oraz plany komunikacji B2B w mediach tradycyjnych, internetowych i społecznościowych. 
Communications Geek pełną gębą. Założyciel i dyrektor zarządzający w Agencji S Words. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Tworzenie i optymalizacja strategii marketingowej w social mediach

W wielu strategiach social mediów brak odpowiednich wskaźników sukcesu prowadzonych działań. Są one jednak policzalne, można więc wyciągać z nich wnioski, dzięki którym się uczysz i umiesz optymalizować procesy. Pojawia się jednak pytanie: Czy wiesz, jak przygotować się do stworzenia strategii marketingowej i zdefiniować swoje cele w mediach społecznościowych?

Czytaj więcej

CEO vs. company page na LinkedInie

Globalnie na LinkedIn są aż 8 761 802 osoby na stanowisku Chief Executive Officer. W Polsce znajdziemy ich jedynie 46 tys. Dlaczego nie przodujemy pod tym kątem na żadnym rynku? Ponieważ nadal jako prezesi, liderzy, managerowie boimy się być poddawani ocenom merytorycznym społeczności zawodowej lub też branży, w której działamy. Czy słusznie i jakie są tego konsekwencje – odpowiem dzisiaj na te pytania. 

Czytaj więcej

Tajniki algorytmów Linkedina

Algorytm treści LinkedIna filtruje i ocenia dziennie ok. 2 milionów postów, wideo, zdjęć i artykułów, które chce pokazać oraz dopasować do zainteresowań i oczekiwań ok. 650 milionów użytkowników. I nie jest to łatwa praca. 

Czytaj więcej

Jak opracować lejek sprzedażowy webinaru?

Seminaria online są wygodne i bezpieczne dla uczestników, zwłaszcza w czasach, kiedy grozi nam pandemia SARS-CoV-2, a firmy masowo odwołują spotkania offline, wyjazdy i konferencje. Jak jednak sprawić, aby nasze webinary konwertowały?

Czytaj więcej

Działania marketingowe na cyfrowym detoksie

Nie da się zaprzeczyć, że żyjemy w czasach przyklejenia do smartfonów. Wystarczy poranna podróż metrem, żeby zobaczyć, jak bardzo jesteśmy wpatrzeni w jaśniejące i mieniące się różnymi barwami ekrany naszych telefonów. Nie da się też zaprzeczyć, że jesteśmy bardziej świadomi tego problemu i coraz częściej robimy sobie przerwy od mediów społecznościowych, internetu, maili, komunikacji ze światem zza szklanych ekranów.

Czytaj więcej

Co wie o nas FaceBóg

Okazuje się, że całkiem sporo. Wystarczy naprawdę chwila, żeby dowiedzieć się, ile informacji udostępniamy na Facebooku. Nie zaufałbyś przyjacielowi, który zdradza Twoje sekrety innym, prawda? Ale Facebookowi ufasz, ba, ufamy mu wszyscy, mimo że to największy stalker ze wszystkich społecznościowych platform, który nasze dane udostępnia innym. Zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę wie o Tobie portal Marka Zuckenberga? Pora to sprawdzić.

Czytaj więcej

Jak rozplanować budżet na działania w social mediach, aby zrealizować cele wizerunkowe i sprzedażowe?

Internet zmienił podejście do planowania budżetów marketingowych i nie zawsze jest łatwo zdecydować, jaką kwotę przeznaczyć na dany kanał. Zwłaszcza jeśli mówimy o kampaniach w social mediach. Według jakich kryteriów należy określać budżet firmowej strategii w social mediach?

Czytaj więcej

Miesiąc dumy, czyli marketing LGBT+ w pełnej krasie

Z roku na rok coraz więcej firm bierze udział w Paradzie Równości i włącza się też w lokalne Marsze Równości, a w czerwcu, czyli w czasie Pride Month, pokazuje swoje wsparcie tęczowej społeczności. Czy to sposób na pozyskanie bardzo atrakcyjnej grupy docelowej czy realne wsparcie postulatów równych praw, miłości i wolności?

Czytaj więcej

Jak napisać wiadomość na LinkedIn, która nie pozostanie bez odpowiedzi?

Wyobraź sobie, że byłeś na evencie i zauważyłeś kogoś, kogo chciałbyś biznesowo poznać. Może ta osoba rekrutuje na stanowisko Twoich marzeń, a może chciałbyś, żeby była Twoim mentorem. Wyobraź sobie, że na tym evencie szukasz także klientów, jednak nie umiesz do nich bezpośrednio zagadać. Na szczęście z pomocą przychodzi LinkedIn.

Czytaj więcej

Jak oswoić algorytm LinkedIn

LinkedIn stale ewoluuje. Jeszcze kilka lat temu to artykuły zamieszczane na LinkedIn Pulse (naszym wewnętrznym blogu w tej sieci) święciły triumfy i z powodzeniem pozwalały generować kilkudziesięciotysięczne zasięgi. Artykuły jednak straciły tę przewagę na rzecz innych linkedinowych form.

Czytaj więcej

LinkedIn, czyli podstawa social sellingu

ROI nie osiągają media społecznościowe. Osiąga je zespół sprzedażowy – oznajmił Douglas Hanna, World Wide Perfomance Marketing Executive w IBM, zaraz po tym, gdy zobaczył wyniki prowadzonej przez jego zespół kampanii na LinkedIn. I zasadniczo ma rację. Bo sprzedają ludzie, a nie społeczności – i to jest główna zasada social sellingu B2B. 

Czytaj więcej