Facebook dla usług!

Facebook marketing

Mawia się, że czterdziestka to nowa trzydziestka (tych, którzy wątpią, odsyłam do serialu „Czterdziestolatek” oraz „39 i pół”), ja natomiast coraz częściej myślę, że Facebook to trochę nowy internet. Bo skąd wiemy o najnowszej premierze kinowej, o nowej restauracji czy skąd dowiedzieliśmy się o śmierci znanej piosenkarki i gdzie komentowaliśmy wyniki wyborów? Nie twierdzę, że wszyscy z nas na wszystkie pytania odpowiedzieli zgodnie: z Facebooka! Jestem jednak przekonana, że gros z nas tak.

Oczywiście jest też coraz popularniejszy Instagram, a w wypadku wyniku wyborów Twitter, jednak to nie tam sprawdzamy sezonowe menu restauracji, upewniamy się, w jakich godzinach otwarty jest salon piękności, czy przeglądamy fotografie publikowane przez szkołę czy przedszkole. 

POLECAMY

Fanpage na Facebooku niejednokrotnie pełni funkcję strony internetowej przedsiębiorstwa. Jednak w myśl idei SOCIAL mediów profile marek powinny być komunikatywne, czy też zwyczajnie responsywne. Dlaczego? Od czasu pojawienia się mediów społecznościowych nastąpiła bardzo istotna zmiana w sposobie, w jaki marki komunikują się z klientami. Stało się tak zarówno po stronie usług, sprzedaży, jak i marketingu. 

Wspomniana zmiana wiąże się z łatwością komunikacji w internecie i sposobem, w jaki klienci mówią o swoich doświadczeniach związanych z marką za pośrednictwem mediów społecznościowych. 
 

Social media sprawiają, że nie zawsze i nie każdą sytuację można, czy nawet trzeba rozwiązać formalnie. Nie każda wiadomość czy komentarz wymagają formalnej odpowiedzi. Czasami warto zażartować, innym razem wystarczy emotikonka lub gif. 


Dostępność marek, które są na wyciągnięcie klawiatury, sprawiła, że dyskusji w sieci przybywa. Przysparza to wiele kłopotów i stawia...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy