Autor: Agata Patoła

Social Media Specialist w agencji Hand Made. W branży pracuje od 4 lat, tworzy strategie komunikacji, kampanie reklamowe, content i... chatboty! Przygodę z marketingiem zaczynała w teatrze, potem rozpoczęła agencyjny tryb pracy. Prowadzi szkolenia dedykowane dla firm oraz warsztaty i prelekcje na temat mediów społecznościowych. Autorka artykułów branżowych w temacie social mediów, digital marketingu i user experience.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pinterest – reklamy, które wpływają na wyobraźnię

Tablice to swego rodzaju albumy, dzięki którym użytkownicy mogą tematycznie segregować swoje inspiracje. To, co ich inspiruje i wpływa na wyobraźnie, to tzw. piny - czyli zdjęcia, strony lub wideo dostępne na platformie. Użytkownicy mogą korzystać z pinów umieszczonych w obrębie witryny, wgrywać własne, a także… przypinać zdjęcia z konkretnej strony, jeśli oczywiście deweloper zainstalował na niej odpowiedni widżet. Dlaczego tablice? Bo kojarzą się z wycinkami zbieranymi z gazet, które nastolatki wieszały na ścianach lub korkowych tablicach, marząc o ciuchach prezentowanych w „Bravo” czy „Życiu Gwiazd”. 

Czytaj więcej

Algorytm, który zna Cię najlepiej, czyli możliwości Spotify

Muzyka towarzyszy Ci w każdym momencie dnia – kiedy wstajesz rano, jedziesz do pracy, trenujesz na siłowni czy spędzasz wieczór ze znajomymi. Każdy moment ma swój własny soundtrack, który użytkownicy lubią personalizować. Niezależnie od tego, czy korzystają z gotowych playlist dostępnych w aplikacji, czy tworzą własne – konkretne gatunki muzyczne i humor zakodowany w tekstach piosenek towarzyszą użytkownikom przy codziennych czynnościach. To właśnie dlatego algorytm Spotify jest tym, który zna ich najlepiej.

Czytaj więcej

Rozszerz swoją rzeczywistość, czyli wykorzystaj Effects Gallery w promocji

Marki obecne w świecie social mediów prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej kreatywnych i innowacyjnych metod promocji. Na scenę najpopularniejszych platform społecznościowych wkroczyła już technologia AR (ang. Augmented Reality), kojarzona dotychczas przede wszystkim z grami. Jak wykorzystać jej możliwości i potencjał? Zanim przystąpisz do stworzenia pierwszej reklamy z wykorzystaniem efektów AR, warto zapoznać się z oczekiwaniami odbiorców!

Czytaj więcej

TikTok vs. Likee – grywalizacja czy relacje?

TikTok to aplikacja, która jest zdecydowanie „na czasie” – pojawia się w pismach branżowych i na konferencjach jako nowe odkrycie. Platforma stała się miejscem, gdzie marki mogą nie tylko komunikować się z generacją Z, ale również przyglądać typowym dla niej zachowaniom, potrzebom i zwyczajom. Z drugiej strony, coraz większą popularność na rynku zdobywa jego konkurent – Likee, któremu również warto się przyjrzeć.

Czytaj więcej

Antyporadnik social media ninja, czyli czego nie robić na fanpage’ach firmowych?

Strona firmowa to nie Twój prywatny profil. To wirtualna wizytówka dla Twojej firmy. Nikt nie polubi niechlujnego contentu. Nikt nie spojrzy też pozytywnie na firmę, która nie dba o treści publikowane na oficjalnym kanale. Pamiętaj, że taki profil powinien zachęcić potencjalnego klienta do współpracy, czy zakupu, a także być może… pomóc zdobyć Ci pracownika!

Czytaj więcej

Nie myśl, tylko klikaj w reklamę – o UX w social mediach

Kiedy myślisz o social mediach, zapewne w pierwszej kolejności w Twojej głowie pojawiają się: komunikacja oraz działania reklamowe, czasem jeszcze monitoring. Niewiele osób, które zajmują się mediami społecznościowymi, myśli również o pozytywnych doświadczeniach odbiorcy. „O czym?” – zapytasz – właśnie o doświadczeniach, czyli tzw. procesie User Experience, o którym opowiem Ci w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Dlaczego IGTV to niewykorzystany potencjał w promocji marki?

Rokrocznie mówi się, że nadchodzący czas będzie obfity w wideo. Według raportu CISCO w 2019 roku 80% ruchu w social mediach, będzie prowadzić się właśnie z tego formatu. Dlatego warto w niego inwestować. Czy zatem IGTV jest dobrym elementem tej inwestycji? Wciąż wzbudza wiele wątpliwości wśród marketerów i właścicieli marek. Mało kto daje mu szansę, choć w tej aplikacji drzemie duży potencjał. Dlaczego więc warto się nim zainteresować i w jaki sposób może sprawdzić się w promowaniu marki?

Czytaj więcej