Facebook Dating, czyli nowa aplikacja randkowa

Facebook marketing

Czy zamknięcie miejsc, w których z łatwością mogliśmy poznać nowych ludzi, spowodowało, że ludzie zrezygnowali z poszukiwań? Wręcz przeciwnie! Wszyscy pragnący nowych znajomości przenieśli się do świata wirtualnego. Odpowiedzią na ten randkowy trend jest nowa aplikacja Facebook Dating, która pozwala odszukać drugą połówkę bez wychodzenia z domu. Czy aplikacja będzie godnym konkurentem randkowych liderów? Wszystko zależy od reakcji użytkowników.

Pilotażowe testy nowej funkcji do randkowania rozpoczęły się już w 2018 roku, by w październiku 2020 roku dotrzeć do polskich użytkowników Facebooka. Od tego czasu internauci mogą korzystać z nowej aplikacji randkowej dostępnej z poziomu telefonu.

POLECAMY

Facebook Dating jest bezpośrednią konkurencją lidera wśród platform do poznawania partnerów – Tindera. W 2018 roku podczas corocznej konferencji Facebook Developer Conference – F8, szef portalu Mark Zuckerberg podkreślił, że nowa funkcja będzie mieć jedną fundamentalną różnicę: Facebook Dating nie będzie się opierał na przesuwaniu potencjalnego partnera do rozmowy w lewo lub prawo na podstawie jednego zdjęcia. Możliwość szukania drugiej połówki opiera się głównie na zestawieniu podobnych zainteresowań. Facebook nie namawia do umawiania się w świecie rzeczywistym, czego dowodem jest moduł wirtualnych randek stworzony do wideorozmów.

Aplikacja dopasowuje użytkowników m...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy