Jak optymalizować działania NA Pintereście i TikToku?

Sprzedaż w social mediach

Media społecznościowe nieustannie się rozwijają. Wraz z nimi zmieniają się sposoby komunikacji i konsumowania treści, a także nabywania produktów oraz usług. Od kilku lat obserwujemy trend, jakim jest social commerce. Jak możesz go wykorzystywać w codziennych działaniach?

W social mediach poszukujesz informacji, tworzysz społeczności i działasz marketingowo dla marek z poszczególnych branż. Niewątpliwie, serwisy społecznościowe zmieniły również sposób, w jaki nabywasz różnego rodzaju produkty i usługi. To miejsce, w którym w atrakcyjny sposób przedstawisz nowości, poinformujesz o sezonowych przecenach i obniżkach, wyprzedażach czy stworzysz grupy skoncentrowane na wzajemnej wymianie dóbr.

POLECAMY

Kilka słów o social commerce

Social commerce to gałąź e-handlu. Polega na sprzedaży oraz kupnie produktów oraz usług za pomocą aplikacji i serwisów społecznościowych. W szerszym ujęciu to wszystkie zjawiska, które zachodzą w social mediach i wpływają na decyzje zakupowe użytkowników. Social commerce już na dobre zagrzał swoje miejsce w różnych serwisach i w kolejnych latach może zdobyć jeszcze większą popularność.

Wiele firm może wykorzystywać social commerce do zwiększania świadomości o swoich produktach, docierania zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, prezentując konkretne oferty, które są dopasowywane do potrzeb konsumentów. Social commerce opiera się nie tylko na zwiększaniu zysków – to również budowanie pozytywnego wizerunku firmy czy długotrwałych relacji z klientami w mediach społecznościowych. Dzięki niemu całe doświadczenie zakupowe – od odkrywania produktów, poprzez wyszukiwanie informacji na ich temat, aż do momentu zakupu – odbywa się bezpośrednio w social mediach. O...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy