Autor: Dagmara Pakulska

Trener, konsultant i publicysta w zakresie szeroko pojętego e-marketingu. Od 2010 r. w branży internetowej. Swoje doświadczenie czerpała w agencjach interaktywnych i EB-owych. Aktualnie pracuje pod swoją własną marką. Jako właścicielka agencji szkoli z zakresu social media marketingu, social sellingu, real-time marketingu oraz personal brandingu, jak również zajmuje się opracowaniem i egzekucją strategii marketingowych. W jej portfolio szkoleniowym znajdują się między innymi takie podmioty, jak: TVN, Idea Hub czy ŁKS. Od 2015 r. prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na AGH i WSE. Od stycznia 2017 r. autorka Niby-Prasówki na Facebooku.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o publikowaniu postów na LinkedInie

Panie i Panowie… jedziemy z tym LinkedInem! – takie hasło wybrzmiało pewnie w wielu firmach na początku 2021 roku. Na temat optymalizacji profili osobowych i firmowych w tym kanale powstało już mnóstwo artykułów. Prawda jest jednak taka, że bez aktywnej komunikacji nawet najbardziej odpicowany profil… znaczy mniej niż zero. Dlatego też poświęć mi kilka najbliższych minut i poznaj 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o publikowaniu postów na LinkedInie. Gwarantuję Ci, że już po chwili będziesz chciał wcielić nową wiedzę w życie! 

Czytaj więcej

Pięć gorących nowości na Company Pages na LinkedInie

Nie ulega wątpliwości, że LinkedIn z miesiąca na miesiąc staje się coraz poważniejszym graczem na rynku mediów społecznościowych, a w segmencie mediów biznesowych znajduje się w samej czołówce. Polacy bardzo chętnie zakładają na nim profile prywatne, ale wciąż nie wykorzystują w pełni potencjału kont firmowych. To duży błąd, bo company pages na LinkedInie wzbogaciły się właśnie o pięć nowych i niezwykle przydatnych funkcji! 

Czytaj więcej

Uwaga, koronawirus! Kilka słów o hitach i kitach w pandemicznej komunikacji marek

Marzec 2020 roku już na zawsze przejdzie do naszej historii. To właśnie w tym miesiącu zmieniło się wszystko, a marketerzy zrozumieli, że jedyną wiadomą… jest niewiadoma. Nastał czas wyrzucania do kosza mediaplanów, które znacząco odbiegały od „nowej rzeczywistości” i stawiania czoła zupełnie nowej sytuacji oraz ciągłym zmianom dotychczasowego statusu quo. Czy wszyscy odnaleźli się w tych burzliwych czasach? Kto miał szansę, by zabłysnąć, a kto popełniał kardynalne błędy? Bez zbędnych ceregieli. Poznaj dwa KIT-y i HIT-y pandemicznej komunikacji.

Czytaj więcej

Trzy HITY i trzy KITY polskiego LINKEDINA

Na początku musimy sobie coś wyjaśnić. To nie będzie kolejny piękny artykuł pełen złożonych metafor i ckliwych frazesów. Dziś zabiorę cię w podróż po polskim LinkedIn, na którym niektórzy spektakularnie się wybijają, a inni – no cóż – sukcesywnie grzebią swoje marki osobiste. Już za chwilę poznasz hity i kity, które od dłuższego czasu zaobserwować można w tym medium. Czy powielasz dobre wzorce? A może popełniasz któryś z poważniejszych błędów w tym serwisie? Dowiesz się tego już za chwilę.

Czytaj więcej

Poćwierkamy? Czyli słów kilka o potencjale marketingowym Twittera

Na Twitterze są tylko politycy i dziennikarze. Gdybym dostawała 5 zł za każdym razem, gdy na szkoleniach lub spotkaniach z klientami słyszę to zdanie, dziś prawdopodobnie nie musiałabym już pracować. Najwyższy więc czas, by odczarować dla Was to medium, bo można w nim prowadzić naprawdę efektywną komunikację marketingową dla firmy z każdej branży. Nie wierzycie? Pozwólcie, że zaraz to Wam udowodnię!

Czytaj więcej

Quo Vadis, LinkedInie?

Marketerzy przyzwyczaili się do niezwykle szybkiego tempa wprowadzania nowości w mediach społecznościowych. Jednak ci, którzy specjalizują się w LinkedInie, długo mogli spać spokojnie, ponieważ serwis rozwijał się w niemal żółwim tempie. Do czasu! Pod koniec 2018 r. portal wymyślony przez Reida Hoffmana obudził się z długiego, zimowego snu i dzień po dniu zaczął wprowadzać znaczące usprawnienia. Sprawdź, na jakie zmiany warto zwrócić uwagę w 2019 r.!

Czytaj więcej

Personal branding, czyli rzecz o budowaniu marki osobistej w 2019 roku

Marka. To słowo niegdyś kojarzyło się tylko i wyłącznie ze znakiem towarowym. Dziś jego obraz jest znacznie szerszy i wykroczył poza elementy komunikacyjne, behawioralne i wizualne, które określają przedsiębiorstwa. Obecnie markę może posiadać każdy z nas. Jest to marka osobista. Dlaczego warto zainwestować swój czas w jej stworzenie? Czy personal branding to tylko puste hasło, czy efektywna strategia działania? I w końcu – na co warto zwrócić uwagę, budując własną markę w 2019 roku? Na te pytania i jeszcze więcej uzyskasz odpowiedź już za chwilę.

Czytaj więcej

Social Selling Index – miara próżności czy cenne narzędzie współczesnego marketera?

Pragnąc zgromadzić cały Gang Słodziaków lub zyskać nową suszarkę do włosów ze stacji benzynowej, nieustannie zdobywamy punkty. Jedni niemal codziennie sprawdzają, ile udało im się już uzbierać, a drudzy przypominają sobie o nich jedynie od czasu do czasu. Podobnie jest z Social Selling Index na LinkedInie. Niektórzy użytkownicy serwisu przywiązują do niego ogromną wagę, podczas gdy inni nawet nie mają pojęcia o jego istnieniu. Czym zatem jest SSI – zbędnym zaprzątaniem głowy, miarą próżności czy cennym narzędziem współczesnego marketera? Dziś odpowiem Ci na to pytanie.

Czytaj więcej

Real-time marketing – Jak wykorzystać potencjał otaczającej rzeczywistości?

Życie marketera w dużej mierze składa się z planów, które tworzone są w oparciu o strategie i mają realizować określone cele. W pogoni za słupkami i wykresami mającymi dowodzić ich skuteczności, często zapominamy o tym, że tak naprawdę w marketingu najważniejsza jest bliskość z konsumentem… Tu i teraz. Komunikacja marketingowa w internecie toczy się przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W tym pełnym turbulencji i podatnym na nowe trendy świecie wygrywają marki, które potrafią czerpać z potencjału otaczającej rzeczywistości, wykorzystując do tego niezwykle skuteczne narzędzie, jakim jest real-time marketing.

Czytaj więcej

Nadchodzi czas Twittera!

Gdy pod koniec ubiegłego roku świat obiegła informacja o kolejnej zmianie algorytmu Facebooka, która w dużym uproszczeniu polegać ma na drastycznym obcięciu zasięgów organicznych stronom, by wymusić na nich inwestycję w reklamę, wielu marketerów zaczęło z zaciekawieniem spoglądać na pozostałe media społecznościowe. W gąszczu większych i mniejszych serwisów dostrzegli potencjał Twittera – najszybszego medium informacyjnego na świecie i równie efektywnego kanału promocji dla biznesu. Wszystko wskazuje na to, że w 2018 r. ten mikroblog przeżyje prawdziwy renesans.

Czytaj więcej

Najlepszy sposób na pozyskiwanie klientów w social mediach

Wiesz, że nadawcy przestali już mieć władzę nad światem? Dawno temu przejęli ją odbiorcy, którzy dziś rozpoczynają procesy zakupowe bez udziału firm. Coraz więcej badań pokazuje, że ponad 60% klientów podejmuje finalne decyzje dotyczące nabycia towarów lub usług, jeszcze zanim skontaktuje się ze sprzedawcą (CEB Global). Niestety, na większości szkoleń dla handlowców i marketerów brakuje wzmianek o social sellingu, a aktywność w social media w trakcie pracy jest wciąż niemile widziana, niekiedy wręcz surowo zabraniania. W czasach, w których klienci aktywnie angażują się w sieci społecznościowe, najbardziej niebezpieczna jest postępująca ślepota, objawiająca się niedostrzeganiem potencjału social sellingu. Skoro decydenci korzystają z social media w trakcie procesu zakupowego, przedstawiciele firm muszą korzystać z mediów społecznościowych, by wypełnić swoje plany sprzedaży. Na szczęście w tym artykule podpowiem Ci, jak to zrobić.

Czytaj więcej