Nadchodzi czas Twittera!

Twitter

Gdy pod koniec ubiegłego roku świat obiegła informacja o kolejnej zmianie algorytmu Facebooka, która w dużym uproszczeniu polegać ma na drastycznym obcięciu zasięgów organicznych stronom, by wymusić na nich inwestycję w reklamę, wielu marketerów zaczęło z zaciekawieniem spoglądać na pozostałe media społecznościowe. W gąszczu większych i mniejszych serwisów dostrzegli potencjał Twittera – najszybszego medium informacyjnego na świecie i równie efektywnego kanału promocji dla biznesu. Wszystko wskazuje na to, że w 2018 r. ten mikroblog przeżyje prawdziwy renesans.

Od Friendstalkera do Twittera

Pierwotnie Twitter stanowić miał niezależną witrynę internetową, za pośrednictwem której użytkownicy będą mogli informować innych o tym, co właśnie robią. Dzięki temu mieli integrować się bez względu na dzielącą ich odległość i nie czuć się samotni podczas wpatrywania się w ekrany swoich komputerów i telefonów. Z powodu tej koncepcji jedna z pierwszych nazw mikrobloga, zaproponowana przez Evana Williamsa, brzmiała Friendstalker. Na szczęście propozycja ta szybko została odrzucona przez pozostałych założycieli i zastąpiona angielskim czasownikiem Twitter, który oznacza ćwierkanie – krótki dźwięk wydawany przed ptaki – idealnie wpisujący się w ideę szybkiej komunikacji w 140 znakach. 

POLECAMY

Od tamtej pory minęło już 12 lat. W tym czasie na Twitterze wiele się zmieniło. Począwszy od pytania pomocniczego w tweecie, które ewoluowało z „co robisz?” na „co się dzieje?”, wymuszając tym samym ciekawszą, informacyjną i społecznie ważną komunikację, a skończywszy na podwojeniu liczby dozwolonych znaków i wdrożeniu wielu ciekawych opcji reklamowych. 

Z Twittera korzysta dziś 330 mln użytkowników na całym świecie, którzy zamieszczają ponad 500 mln tweetów dziennie (//www.omnicoreagency.com/twitter-statistics/). Ten mikroblog nigdy nie śpi, 
pokazując użytkownikom i marketerom 24 godziny na dobę najważniejsze tematy i najciekawsze dyskusje. To tutaj, jak nigdzie indziej, można naprawdę poznać swoją grupę docelową i budować silną, angażującą markę. 

Z Twittera korzysta dziś...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy